ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ 1-1: Ούτε φέτος έχασε στη Λάμψακο

17 Νοεμβρίου 2018, 18:39
Στο τέλος μίλησαν οι φιλοξενούμενοι.

Ούτε φέτος έχασε στη Λάμψακο ο Αστέρας Βατώντα. Την περίοδο 2016-17 ήρθε ισόπαλος 0-0 με τον Ελλήσποντο, ενώ την περ. περίοδο (2017-18) επικράτησε με 4-2 (με δύο γκολ του Γιαννουκάκου, ένα του Μιχαηλίδη κι ένα του Κούκα).

Σήμερα οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες 1-1.

Ο Ελλήσποντος δεν έχει νίκη μέχρι στιγμής εντός έδρας στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς έχει ηττηθεί από ΑΟΝΑ και Τριάδα.

Ο Βατώντας, στο τρίτο εκτός έδρας ματς έφερε την τρίτη του ισοπαλία (προηγήθηκαν τα ματς με Ολυμπο και ΑΠΚΟ).

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς, αλλά η τελευταία λέξη ανήκε στους φιλοξενούμενους που ...μίλησαν στην τελική ευθεία.

Στο 5' ο Βαγγέλης Ρουμπής έκανε το 1-0 για τον Ελλήσποντο.

Ο Βατώντας κατάφερε να μην δεχτεί άλλο γκολ και ειδικότερα στο β' ημίχρονο ανέβασε την απόδοσή του κι έγινε πιο επιθετικός.

Στο 82' ο Σάκης Γούναρης (φωτό) που ξέρει να ξελασπώνει την ομάδα του με χτύπημα φάουλ έκανε το 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Διαιτησία: Παπαποστόλου, Δελχάς-Παππάς.

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ (Τοκπασίδης): Πολύδωρος, Ρογαλίδης, Κοντάκης, Μπούρικας, Αυλωνίτης, Χύσκα, Ρουμπής (71' Χρ. Κολιόπουλος), Φτούλης (89' Τσάλλας), Μπατζελής (81' Καλέντζης), Λάζρι, Ντουλελλάρι (89' Κοντάκης).

ΑΣΤΕΡΑ ΒΑΤΩΝΤΑ (Ακρτίδης-Λεζγής): Σταθαράς, Ρόκα, Χασαναλάρι (66' Μιχαηλίδης), Νεσίμι (46' Τσώκος), Γούναρης, Βλάχος (46' Κικίδης), Σίμωσης, Τζαφέρος (66' Κηρύκος), Χρόνης, Γιαννουκάκος, Κοτρότσιος.

Η αγωνιστική και πνευματική αντίδραση του ΑΟΝΑ να γίνει οδηγός για τη συνέχεια

[15/11/2019 - 19:30]

Μεγάλη υπόθεση οι νεαροί παίκτες να αισθάνονται ισότιμα κομμάτια του ρόστερ. ...περισσότερα

ΒΟΛΕΪ-Β' ΕΘΝΙΚΗ: Αλωσε το Γαλάτσι η ανδρική ομάδα του ΟΠΕΧ

[15/11/2019 - 18:37]

Θρίλερ το πρώτο σετ, πάτησε γκάζι στα επόμενα δύο και ...καθάρισε. ...περισσότερα