ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ-ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ 0-0: Βγήκε αλώβητος από το στόμα του Λύκου

17 Νοεμβρίου 2018, 19:28
Για πέμπτο σερί ματς η Δροσιά δεν χάνει.

Στην ισοπαλία έμειναν σήμερα Μακρυκάπα και Δροσιά στο γήπεδο της Μακρυκάπας όπως συνέβη και την περίοδο 2015-16, με τη διαφορά ότι εκείνη η ισοπαλία είχε και γκολ (1-1).

Και το 2015 είχε επιτευχθεί γκολ (με τον Κηρύκο στο 1-0 της Μακρυκάπας), αλλά και την περίοδο 2016-17 (νίκη 2-1 για τη Μακρυκάπα).

Ακόμη, η σημερινή ήταν η δεύτερη φετινή εντός έδρας ισοπαλία για τη Μακρυκάπα μετά το 1-1 με τον Ταμυναϊκό, ενώ έχει και μία νίκη (1-0) κόντρα στους Ωρεούς.

Οσο για τη Δροσιά μένει για 5ο σερί ματς αήττητη, μετά το βαρύ 4-0 στην πρεμιέρα στα Ψαχνά.

Το απόγευμα ο ΑΠΚΟ βγήκε αλώβητος από το στόμα του Λύκου και πήρε έναν πολύτιμο βαθμό.

Διαιτησία: Λάμπρου, Κωνστάντιος-Τσιφλάκος.

ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ (Κιαπέκος): Τζουβάρας, Λέκκας, Χρ. Χασάνδρας, Σεχάι, Νάσος Γκίκας, Δ. Μπασινάς, Νικ. Γκίκας, Κουκούρας, Μπαϊμπάκης (74' Στ. Στούμπος), Σίδερης, Βουρδάνος.

ΔΡΟΣΙΑ (Αντωνόπουλος): Αραβανής, Δεληγιάννης, Σεϊνταράσι, Καρλατήρας, Προβής, Κάκιος, Σουλιωτάκης (89' Τζέμος), Δουρδουβέλας, Μπασούκος (93' Νάνος), Βαρσαμάς, Χαρ. Ελευθερίου (70' Τουλίτσης).

HΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ: Αρνείται τη συμμετοχή του στην κλήρωση για την ανάδειξη του κυπελλούχου Εύβοιας

[01/06/2020 - 09:28]

Εξέδωσαν ανακοίνωση οι πρωταθλητές - Δηλώσεις του Γ. Σίδερη - Ο Ελλήσποντος είναι ο άλλος φιναλίστ. ...περισσότερα

Δραστηριότητα στις αθλητικές εγκαταστάσεις χωρίς όρια ηλικίας από σήμερα

[01/06/2020 - 08:42]

Αδειες διεξαγωγής αγώνων, χρήση αποδυτηρίων, ΚΑΔ που επαναλειτουργούν και νέες χωρητικότητες ...περισσότερα