ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ-ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ 6-1: Αστραψε και βρόντηξε κι 6 γκολ του έριξε

18 Νοεμβρίου 2018, 20:35
Χατ-τρικ από τον Ανδρέα Στεφανίδη

Τους δυο αήττητους πρωτοπόρους (Ιστιαία και Προκόπι) ακολουθεί κατά πόδας η Αναγέννηση Μαντουδίου, η οποία σήμερα για την 6η αγωνιστική ...άστραψε και βρόντηξε σαρώνοντας με 6-1 τον ουραγό Ταξιάρχη.

Στο 15' ο 20χρονος Δημήτρης Μπαλατσός άνοιξε το σκορ και πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, αμέσως μετά ξανακέρδισαν την μπάλα μετά τη σέντρα και ο Ανδρέας Στεφανίδης πέτυχε το 2-0.

Με τη συμπλήρωση 20 λεπτών εδραιώθηκε η νίκη με γκολ του αρχηγού Γιώργου Λιάκου, ο οποίος τρία λεπτά μετά την έναρξη του β' ημιχρόνου πέτυχε το 4-0.

Μείωσε στο 52' ο Χουβαρδάς, αλλά ο Ανδρέας Στεφανίδης αύξησε κι άλλο το σκορ υπέρ των Μαντουδιανών με άλλα δυο γκολ (64', 85'), σημειώνοντας ο ίδιος χατ-τρικ.

Διαιτησία: Σπανός, Ρέτσας-Σέρρας

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ: Γ. Μπίλας, Βούλγαρης (Ι. Ν. Σκομπρής), Πουλιπούλης, Τσικτσίρης, Παπαδημητρίου, Λιάκος, Μπαλατσός (φραγκιαδάκης), Κανταρές (Πριόνας), Τάρλας, Στεφανίδης, Σακόβ (Σκαραμάγκος).

ΑΕ ΤΑΞΙΑΡΧΗ: Κ. Σάμιος, Α. Τσαμούρογλου, Α. Κριάρης (68' Σ. Παπαγιανόπουλος), Δ. Καπόλος, Σ. Κοντογιάννης, Ι. Μπαλαμούτης, Γ. Κουτσογιωργάκης (60' Σ. Μουρκιώσης), Μ. Λυσσέας (84' Ε. Κουτσογιωργάκης), Σ. Καραβάς, Κ. Δημητράκης, Δ. Χουβαρδάς.