ΑΓΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 1-2: Πήρε διπλό σε ένα δίλεπτο

18 Νοεμβρίου 2018, 21:30
Οι φιλοξενούμενοι έφεραν ...τούμπα το ματς.

Βρέθηκε πίσω στο σκορ από το α' ημίχρονο ο Κεραυνός Χαλκίδας στον εκτός έδρας αγώνα με τον Αγιο Αθανάσιο, αλλά μέσα σε ένα δίλεπτο στο β' ημίχρονο, έφερε ...τούμπα την κατάσταση και τελικά απέδρασε με το τρίποντο της νίκης.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0 στο 28' με τον Γιώργο Ράζο, αλλά το ματς είχε πολύ δρόμο και ο Κεραυνός ανέβηκε με επιτυχία την ανηφόρα.

Στο 52' ο Γιάννης Αποστόλου έφερε το ματς στα ίσια (1-1) και δύο λεπτά αργότερα (στο 54' και πριν καλά-καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί της ισοφάρισης) ο Αλέκος Συνοδάκης (φωτό αρχείου) έκανε το 1-2 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

Διαιτησία: Κασομούλης, Κωνστάντιος-Ρουμπής.

ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ: Γρηγορόπουλος, Μπελίτσος (71' Στ. Τρίκκας), Καρκαλής, Μακρής, Σιαράπης, Παπακυριάκου, Ρουμπής, Γ. Ράζος (62' Μάλλιαρης), Κ. Ράζος, Φειζόλι (78' Ζώγας), Κ. Τρίκκας.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ: Εμμανουηλίδης, Μαντέσης (58' Καρκαλής), Κεραμιδάς, Δάβρης, Στάμου, Αλ. Συνοδάκης, Ρούσσος, Αποστόλου, Δουρμούσογλου (87' Βαρτζής), Κουζούλογλου (93' Aliaj), Ζαφείρης.

Α' ΕΠΣΕ: Aποτελέσματα, βαθμολογία και επόμενη αγωνιστική

[16/11/2019 - 22:30]