ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ-ΘΥΕΛΛΑ ΚΟΝΤΟΔΕΣΠΟΤΙΟΥ 3-0: Η νικήτρια ήταν ...θύελλα για 10 λεπτά

18 Νοεμβρίου 2018, 22:00
Δυο γκολ ο Γιώργος Παπαδόπουλος

"Εξι στα έξι" έχει μέχρι τώρα ο Ευβοϊκός και η ομάδα του Αγίου Νικολάου κρατάει σταθερά την πρώτη θέση στο 2ο όμιλο της Β' κατηγορίας. Ομως, τον ακολουθεί κατά πόδας και δεν τον αφήνει ν' απομακρυνθεί η Προποντίδα, η οποία νίκησε στο Πάρκο του Λαού τη Θύελλα Κοντοδεσποτίου.

Η γηπεδούχος ήταν ...θύελλα στο δεύτερο 10λεπτο του αγώνα, όπου με πρωταγωνιστή τον 19χρονο Γιώργο Παπαδόπουλο που πέτυχε και τα δυο πρώτα γκολ (20' και 30') προηγήθηκε με 2-0.

Το σκορ έκλεισε στο τελευταίο λεπτό (90') ο 18χρονος Κώστας Αναγνώστου που μπήκε στον αγώνα σαν αλλαγή.

Διαιτησία: Καλαμάτας, Σιμιτζής-Ρουμελιώτης.

ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ: Σ. Τσιβλέρης, Κ. Αθανασίου,  Π. Σαμαράς, Π. Μωραΐτης, Θεοχ. Φρυγανάς, Σ. Σταθόπουλος, J. Velushi (82' Ε. Θαλάσσης), Γ. Μπόζντα (75' Κ. Αναγνώστου), Γ. Παπαδόπουλος, Ι. Τσακόγιας (78' Χ. Τσακλάνος), L. Gjoshi (62' Δ. Τσακλάνος).

ΘΥΕΛΛΑ ΚΟΝΤΟΔΕΣΠΟΤΙΟΥ: Π. Κεχριώτης, Α. Πριόνας, Κ. Αλεξίου, Χ. Κουρούπης, Ι. Σαρρής (78' Ι. Καραμούζης), Σ. Γκρινιάρης,  Α. Μπαρώτας, Ν. Κεχριώτης, Δ. Σίμος,  Ν. Καραμούζης (68' Α. Βούλγαρης), Β. Μπίρμπας (86' Κ. Καραμούζης).

Α' ΕΠΣΕ: Αποτελέσματα 1ης αγωνιστικής και επόμενη αγωνιστική

[27/09/2020 - 20:00]

Ολες οι ομάδες έβαλαν γκολ. Σημειώθηκαν συνολικά 38 τέρματα!!! ...περισσότερα

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ-ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ 8-1: Κυανόμαυρη καταιγίδα!

[27/09/2020 - 19:50]

Χατ τρικ ο Κωνσταντάγκας των γηπεδούχων - Αποβλήθηκε ο Ρουμπής των φιλοξενούμενων. ...περισσότερα