ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ-ΘΥΕΛΛΑ ΚΟΝΤΟΔΕΣΠΟΤΙΟΥ 3-0: Η νικήτρια ήταν ...θύελλα για 10 λεπτά

18 Νοεμβρίου 2018, 22:00
Δυο γκολ ο Γιώργος Παπαδόπουλος

"Εξι στα έξι" έχει μέχρι τώρα ο Ευβοϊκός και η ομάδα του Αγίου Νικολάου κρατάει σταθερά την πρώτη θέση στο 2ο όμιλο της Β' κατηγορίας. Ομως, τον ακολουθεί κατά πόδας και δεν τον αφήνει ν' απομακρυνθεί η Προποντίδα, η οποία νίκησε στο Πάρκο του Λαού τη Θύελλα Κοντοδεσποτίου.

Η γηπεδούχος ήταν ...θύελλα στο δεύτερο 10λεπτο του αγώνα, όπου με πρωταγωνιστή τον 19χρονο Γιώργο Παπαδόπουλο που πέτυχε και τα δυο πρώτα γκολ (20' και 30') προηγήθηκε με 2-0.

Το σκορ έκλεισε στο τελευταίο λεπτό (90') ο 18χρονος Κώστας Αναγνώστου που μπήκε στον αγώνα σαν αλλαγή.

Διαιτησία: Καλαμάτας, Σιμιτζής-Ρουμελιώτης.

ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ: Σ. Τσιβλέρης, Κ. Αθανασίου,  Π. Σαμαράς, Π. Μωραΐτης, Θεοχ. Φρυγανάς, Σ. Σταθόπουλος, J. Velushi (82' Ε. Θαλάσσης), Γ. Μπόζντα (75' Κ. Αναγνώστου), Γ. Παπαδόπουλος, Ι. Τσακόγιας (78' Χ. Τσακλάνος), L. Gjoshi (62' Δ. Τσακλάνος).

ΘΥΕΛΛΑ ΚΟΝΤΟΔΕΣΠΟΤΙΟΥ: Π. Κεχριώτης, Α. Πριόνας, Κ. Αλεξίου, Χ. Κουρούπης, Ι. Σαρρής (78' Ι. Καραμούζης), Σ. Γκρινιάρης,  Α. Μπαρώτας, Ν. Κεχριώτης, Δ. Σίμος,  Ν. Καραμούζης (68' Α. Βούλγαρης), Β. Μπίρμπας (86' Κ. Καραμούζης).

Οι πρώτοι σκόρερ στα πρωταθλήματα Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[11/11/2019 - 23:55]

Στα 8 γκολ έφθασε ο Γιάννης Σίμωσης του Ταμυναϊκού με το χατ-τρικ στη Δροσιά ...περισσότερα

ΣΛΟΥΚΑΣ ΓΙΑ ΠΑΝΟ ΚΕΜΑΛ: Ημουν συγκεντρωμένος στον αγώνα

[11/11/2019 - 15:30]