ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΦΡΑΤΙΟΥ-ΕΡΜΗΛΙΟΣ 1-2: Τον υποχρέωσε στην πρώτη ήττα εντός έδρας

24 Νοεμβρίου 2018, 19:10
Με ανατροπή η νίκη από την ομάδα της Ανθηδώνος

H Αναγέννηση Αφρατίου μετά την πρώτη ήττα που υπέστη στην πρ. αγωνιστική από το γείτονα Μιαούλη, υποχρεώθηκε και στην πρώτη εντός έδρας ήττα με 1-2 από τον εκπληκτικό φέτος, Ερμήλιο.

Η ομάδα της Ανθηδώνος πήρε το τρίποντο με ανατροπή και με γκολ στην εκπνοή του πρώτου 45λεπτου.

Πιο συγκεκριμένα, το σκορ άνοιξε ο Γιώργος Μαντάς στο 26' και ισοφάρισε ο 17χρονος Κώστας Μπακρής 10 λεπτά αργότερα (36'). Η ανατροπή για τον Ερμήλιο έγινε στο 45' από γκολ του Ρονάλντο Οτσκα που ήρθε φέτος στην ομάδα από τον Ολυμπιακό Χαλκίδας.

Διαιτησία: Ντούρας, Πασχαλίδης-Σέρρας.

ΓΚΟΛ: 26′ Μαντάς-36′ Μπακρής, 45′ Ότσκα.

ΑΝΑΓΕΝΝΣΗ ΑΦΡΑΤΙΟΥ (Σωτήρης Τζανής): Βαβουλιώτης, Μπούρικας, Βάθης, Τρίκκας, Πρασσάς (46′ Αναγνώστου), Σπανός, Μαντάς, Γεωργίου (70′ Σιμιτζής), Σολογιάννης, Σάλεμ, Σίδερης.

Ερμήλιος (Παναγιώτης Ελευθερίου): Βάρκας, Μπουρνάζος, Γρηγοριάδης, Μπακρής, Κορδώνης (74′ Γλυκός), Νικολάου (86′ Βοϊλάκης), Γκριτζάλας, Φρυγανάς, Ότσκα (68′ Πέντσιος), Παναγιώτου, Σιαφτουλής (91′ Δέδες).

Οι διαιτητές στους αγώνες των πρωταθλημάτων Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[21/11/2019 - 23:01]

Στο Λήλας-Ταμυναϊκός ο Φώτης με Κελεπούρη και Παππά ...περισσότερα

Μιχάλης Μαύρος: Δίνουμε μάχη για τη σωτηρία χωρίς ...κομπιουτεράκια

[21/11/2019 - 14:20]

Τι λέει ο προπονητής του ΑΟ Ν. Αρτάκης και για τον αγώνα της Κυριακής με τον Παναρκαδικό. ...περισσότερα