ΩΡΕΟΙ-ΟΛΥΜΠΟΣ 2-0: Σε διάστημα τριών λεπτών έβαλαν τις βάσεις της νίκης

25 Νοεμβρίου 2018, 18:20
Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες.

Ενα τρίλεπτο χρειάστηκε η ομάδα των Ωρεών για να βάλει τις βάσεις της νίκης κόντρα στον αξιόμαχο Ολυμπο Γυμνού.

Οι βόρειοι επικράτησαν με 2-0, σε ένα ματς που δημιούργησαν ευκαιρίες και οι φιλοξενούμενοι, ωστόσο οι γηπεδούχοι ήτα πιο αποτελεσματικοί και κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα μέτρα τους.

Ο Ολυμπος ήταν πιο καλός και πιο επικίνδυνος στο α' ημίχρονο, αλλά δεν μπόρεσε να βρει τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα.

Μία από τις χαρακτηριστικότερες φάσεις των φιλοξενούμενων ήταν ένα σουτ του Ντούρμα στο 26' μέσα από την περιοχή, με την μπάλα να "γλύφει" το δοκάρι.

Με την έναρξη του β' ημιχρόνου οι Ωρεοί ανέβασαν στροφές και στο 59' ο Eneh (foto) έκανε το 1-0.

Πριν καλά-καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί των γηπεδούχων για το προβάδισμα ήρθε και το δεύτερο γκολ, τρία λεπτά αργότερα.

Στο 62' ο Τζαφεράι ήταν αυτός που έκανε το 2-0, ένα σκορ που δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε του ματς.

Οι Ωρεοί είχαν και δοκάρι στο 78' ύστερα από φάουλ του Αθανασίου.

Διαιτησία: Κασομούλης, Κωνστάντιος - Δάλλας.

ΑΟ ΩΡΕΩΝ (Θανάσης Γουρνάς): Δημ. Μαυρούτσικος, Καπλανάι, Σταματονικολός, Γιουκάι, Αθανασίου (87' Καραπάνος), Γκογκομήτρος, Μούστος (93' Μπαλάνος), Ι. Μαυρούτσικος, Eneh (92' Αναγνωστάκης), Αθανασίου, Τζαφεράι.

ΑΟ ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ (Παν. Κοντογιάννης): Θαν. Σακκής, Κιούσης, Νικ. Σακκής, Κουτσαυλής, Μπισμπικόπουλος, Αργύρης, Ντούρμας, Κηρύκος, Kadimadio (89' Τσούμαρης), Σπ. Αργύρης, Yankouba (70' Τ. Μήτρου).