ΖΑΡΗΤΡΑ-ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ 2-1: Ολα έγιναν στο Β' ημίχρονο

1 Δεκεμβρίου 2018, 21:30
Είχαν δοκάρι οι φιλοξενούμενοι

Με 2-1 κέρδισαν τα Ζάρκα τον Αγιο Λουκά και ξαναγύρισαν στα νικηφόρα αποτελέσματα.

Το ματς, μετά από ένα ημίχρονο που δεν ενθουσίασε, ξεκίνησε στο β' 45λεπτο με γκολ από την ...ξεκούραση της ανάπαυλας.

Σκόρερ ο Θοδωρής Σπανός που έκανε το 1-0 (46') για την ομάδα των Ζαράκων.

Εξι λεπτά αργότερα (52') ο Μαχιλάι έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους και μετά αντέδρασαν οι φιλοξενούμενοι.

Αργησαν, όμως, να πετύχουν το γκολ, που ήρθε στο 87' (για το 2-1) από τον Αλέξανδρο Σταμέλο, ο οποίος λίγο μετά είχε και δοκάρι, χάνοντας την ευκαιρία για να φέρει το ματς στα ίσα.

Διαιτησία: Κασομούλης, Αργύρης-Ρέτσας.

ΑΟ ΖΑΡΗΤΡΑ (Κ. Μεταξάς): Καλλιοντζής, Μπουραντάς, Χουχούμης, Τσέλα, Λιώνης, Μαχιλάι (92′ Ντούνης), Αποστόλου, Αγκαλίου (92′ Τοτός), Ελευθερίου (86′ Φαρρής), Γ. Πέππας, Σπανός.

ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΛΟΥΚΑ (Γ. Μπόκαρης): Τζάνης, Ρέτσας, Τριτσώνης, Πιλάτης, Καρατζάς (49′ Σταμέλος), Μπιμπίκας, Τσάλλας (81′ Qatos), Κιούσης, Δρίτσουλας (68′ Καλαμιώτης), Δ. Μεταξάς, Γιαννούλης.