ΘΥΕΛΛΑ ΚΟΝΤΟΔΕΣΠΟΤΙΟΥ-ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ 0-3: Σίφουνες οι πιτσιρικάδες

2 Δεκεμβρίου 2018, 23:20
Πρώτο γκολ από τον 16χρονο Αναστάσιο Ζάνιο

Διαφορά πάνω από 10 μονάδες έχει ο μέσος όρος ηλικίας της Θύελλας μ' αυτόν του Ληλαντίου, και οι πιτσιρικάδες του δεύτερου ήταν σίφουνες στα τελευταία λεπτά του μεταξύ τους αγώνα, στο γήπεδο Μακρυκάπας, όπου κέρδισαν με 3-0 την ομάδα του Κοντοδεσποτίου.

Οι μεγάλοι, σχετικά, σε ηλικία παίκτες της τυπικά γηπεδούχου ομάδας, αρκετοί από τους οποίους έχουν αγωνιστεί σε εθνικές κατηγορίες, κράτησαν μακριά από τα καρέ τους, τους νεαρούς παίκτες της ΑΕ Ληλαντίου μέχρι το 78'.

Τότε πέτυχε το γκολ ο 17χρονος Σταμάτης Τζάνος και η συνέχεια έγινε πιο εύκολη για την ομάδα του, που πέτυχε άλλα δυο γκολ.

Το 0-2 έγινε στο 84' με τον 16χρονο Αναστάση Ζάνιο, που σημείωσε το παρθενικό του γκολ στη Β' ΕΠΣΕ, ενώ ο Μικράκης στις καθυστερήσεις (94') διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Διαιτησία: Ρουμπής, Περιβολάρης-Ρέτσας.

ΘΥΕΛΛΑ ΚΟΝΤΟΔΕΣΠΟΤΙΟΥ (Γίγας): Π. Κεχριώτης, Πριόνας, Κουρούπης, Γκρινιάρης, Σαρρής (62′ Γκούμας), Ν. Κεχριώτης, Βούλγαρης (74' Γ. Καραμούζης), Αλεξίου, Σίμος, Μπίρμπας (58′ Ν. Καραμούζης), Μαμάκος.

ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ (Ρόγκας): Α. Λεοντής, Χαλιώτης, Τόγκος (90′ Μπασούκος), Ρουμελιώτης, Μακ Κόλλιας, Ζάνιος (88′ Λαμπρόπουλος), Παπασχόλης (46′ Αλ. Μικράκης), Πόγκας, Παπαγεωργίου, Τζάνος, Μαΐσογλου (82′ Νάνος).

ΑΟΝΑ-ΣΚΕΠΑΣΤΗ: Αλλαγή στην αλλαγή...

[13/12/2018 - 15:40]

Aλλάζει ημέρα και γήπεδο το ματς των πρωτοπόρων - Αλλες τέσσερις αλλαγές στο πρόγραμμα ...περισσότερα

ΙΣΤΙΑΙΑ: Πρασίνισε το γήπεδο του Αρτεμησιακού

[13/12/2018 - 10:52]

Ριζική ανακαίνιση, με χορτάρι, ηλεκτρολογικές εγκαταστάσεις και σύγχρονο εξοπλισμό. ...περισσότερα

Α' ΕΠΣΕ: Ο πρωτοπόρος ΑΟΝΑ θα παίξει στο Στάδιο Χαλκίδας την Κυριακή

[12/12/2018 - 22:00]