ΜΙΑΟΥΛΗΣ ΦΥΛΛΩΝ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΑΣ 3-2: Ο κάπτεν έδωσε τη νίκη

3 Δεκεμβρίου 2018, 12:50
Συναρπαστικό ματς με διακυμάνσεις στο σκορ.

Συναρπαστικό παιχνίδι με διακυμάνσεις στο σκορ έγινε στα Φύλλα, με τον αρχηγό του Μιαούλη, Αργύρη Ζαχαριά, να πετυχαίνει γκολ στο ...παρά πέντε και να χαρίζει το πολύτιμο τρίποντο στην ομάδα του κόντρα στην αξιόμαχη Παραλίας Αυλίδας που είχε προηγηθεί με 1-0.

Στο 20' ο Κωνσταντόπουλος έκανε το 0-1 για την Παραλία, αλλά ο Μιαούλης έβαλε «μπουρλότο» στο φινάλε του ημιχρόνου.

Στο 42' ο Κ. Καρβελάς ισοφάρισε σε 1-1 και στο 45' ο Κατσαρής έκανε το 2-1. Μέσα σε τρία λεπτά δηλαδή, οι γηπεδούχοι έφεραν τα ...κάτω ...πάνω.

Η Παραλία προσπάθησε να αντιδράσει στο β' ημίχρονο και στο 53' ο Λιάνας έκανε το 2-2.

Τελικά, ο  Μιαούλης κατάφερε να πάρει το δεύτερο τρίποντο στο πρωτάθλημα, όταν στο 85' ο Aργύρης Ζαχαριάς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα... Ενα γκολ που πανηγύρισε έξαλλα με τους συμπαίκτες του.

Διαιτησία: Κηρύκος, Πασχαλίδης-Παππάς.

ΜΙΑΟΥΛΗΣ ΦΥΛΛΩΝ (Μωυσιάδης): Τσάβαρης, B. Ζαχαριάς, Καρατζής (73' Σελεμάγ), Σελαμάι, A. Ζαχαριάς, Γκομίνης, Γ. Καρβελάς, Τουλούμης, Καλαβρής (93' Σπενταμίδης), Κατσαρής, Κ. Καρβελάς.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (Μάλαμας): Γκάκος, Βλάχος (72' Ρίζος), Χ.-Α. Κοροβέσης, Δέκκος, Δημητρίου, Κωνσταντόπουλος, Κανάνι, Κηπιώτης, Δάσκος, Λιάνας, Μεταξάς (57' Τσουπεής).