ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ-ΑΙΓΕΑΣ ΑΓΙΩΝ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ 4-0: Σκόρερ τα τρία "Π" και ο Ντραγκότι

ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ-ΑΙΓΕΑΣ ΑΓΙΩΝ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ 4-0: Σκόρερ τα τρία Π και ο Ντραγκότι
3 Δεκεμβρίου 2018, 18:50
Δεύτερο τρίποντο για τους νικητές

Τη δεύτερη νίκη της σημείωσε (εντός αγωνιστικού χώρου) η ομάδα των Κονιστρών που κέρδισε 4-0 τον Αιγέα Πετριών στο γήπεδο Βρύσης.

Για τη νικήτρια σκόραραν οι παίκτες που το επίθετό τους αρχίζει από "Π", ακόμη και αυτός που μπήκε αλλαγή στον αγώνα.

Το σκορ άνοιξε ο Πετρογιάννης σο 16' και δυο λεπτά αργότερα, ο Ντραγκότι έκανε το 2-0.

Τα άλλα δυο γκολ σημειώθηκαν στο β΄' ημίχρονο κι ενώ οι γηπεδούχοι έπαιζαν με 10 παίκτες λόγω αποβολής (2η κίτρινη) του πρώτου σκόρερ τους Κώστα Πετρογιάννη στο 58'.

Τριπλασίασε τα γκολ ο Αλέξανδρος Πόγκας στο 63', λίγο μετά την είσοδό του στο ματς (57') και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Κώστας Πίγκος στο 76'

Διαιτησία: Μπούρικας, Καρβελάς-Ντόβολης

ΑΟ ΚΟΝΙΣΤΡΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΧΩΡΩΝ: Ε. Αγγελόπουλος, Κατσής, Κόκκος, Σ. Μούντριχας, Α. Μούντριχας (77' Καραγιάννης), Κολτσινάκου, Ε. Αγγελόπουλος (57' Α. Πόγκας), Πετρογιάννης, Σέγκος (71' Σαράτσι), Ντραγκότι, Πίγκος.

ΑΙΓΕΑΣ ΑΓΙΩΝ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ ΠΕΤΡΙΩΝ: Γεραντώνης, Πάλλης, Κ. Βυργιώτης (68' Περήφανος), Παπασταματίου, Μουλάς, Κ. Βυργιώτης, Καραβάς (46' Τσάκος0, Δεμερτζής, Γκόρος (30' Αρβανίτης), Σ. Βυργιώτης, Καβαλάρης (82' Αντώνενας).

Οι πρώτοι σκόρερ στα πρωταθλήματα Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[18/11/2019 - 23:23]

Για πρώτη φορά δεν έβαλε γκολ ο Σταματάκος - Τα 7 γκολ έφθασαν Κουζούλογλου και Μαναρίτσας ...περισσότερα

ΧΑΛΚΙΔΑ: Αγώνας τετρακίνητων οχημάτων στην πίστα του ΠΕΙ Δοκού

[18/11/2019 - 18:30]