ΚΑΣΤΕΛΛΑ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ 0-6: Ο Γκάβαλης πέτυχε χατ τρικ και ο Κηρόπουλος έπαιξε κόντρα στην παλιά μεγάλη του αγάπη

8 Δεκεμβρίου 2018, 19:04
Δεύτερη εξάρα δέχτηκε η Καστέλλα.

Σαν σίφουνας πέρασε από τη γειτονική Καστέλλα ο Ηρακλής Ψαχνών και έκανε επίδειξη δύναμης επικρατώντας με το εντυπωσιακό 6-0 των γηπεδούχων.

Εξι γκολ η Καστέλλα δέχτηκε και την περ. εβδομάδα στο Ενωσιακό από τον πρωτοπόρο ΑΟΝΑ.

Ο Ηρακλής που τον κυνηγάει στη μάχη του τίτλου "ζήλεψε" και είπε να βάλει κι αυτός ...μισή ντουζίνα τέρματα.

Κάτω από τα δοκάρια του Ηρακλή αγωνίστηκε ο Αγγελος Κηρόπουλος (φωτό κάτω) που βρέθηκε αντίπαλος με την παλιά μεγάλη του αγάπη, την Καστέλλα.

Τον δρόμο των γκολ άνοιξε ο Καραχάλιος, στο χορό μπήκε και ο Μήτρου και στο β' ημίχρονο έβγαλε το όπλο του ο Γκάβαλης (φωτό πάνω), ο οποίος πέτυχε χατ τρικ και μάλιστα γνήσιο (τρία γκολ σε ένα ημίχρονο που λένε και οι Αγγλοι).

Ο Ηρακλής άργησε σχετικά να σκοράρει (βάσει της έκτασης που πήρε το σκορ), αλλά όταν πέτυχε το πρώτο, μετά έβαλε από μόνος του τη ...λεζάντα ότι "ήταν ένα ματς που δεν αντέχει σε κριτική".

Στο 35' και στο 39' (μέσα σε 4 λεπτά) ο Μάριος Καραχάλιος με δύο προσωπικά τέρματα έκανε το 2-0 και στο 41' ο Ανδρέας Μήτρου ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στο β' ημίχρονο ο Σπύρος Γκάβαλης (έχει παίξει κι αυτός στην Καστέλλα στο πρόσφατο παρελθόν) έβαλε την σφραγίδα του στο να πάρει η νίκη του "ροπαλοφόρου" διαστάσεις θριάμβου.

Στο 60', στο 80' και στο 86' με τα τρία γκολ που σημείωσε διαμόρφωσε το τελικό 0-6.

Για την Καστέλλα ήταν πολύ βαρύ το να δεχτεί για δεύτερο σερί ματς έξι γκολ και η συνέχεια αναμένεται εξαιρετικά δύσκολη για τον Γιάννη Μπασούκο και τους ποδοσφαιριστές του.

Διαιτησία: Φώτης, Ρουμπής-Σιαπλαούρας.

ΑΠΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ (Γιάννης Μπασούκος): Κουρτέλης, Μαρίνος, Οσμάνι, Δημόπουλος, Χρυσικός (46' Λεοντής), Καραλής, Δεληγιώργης (46' Βάσσος), Πάλλης, Βλάσσης, Γραμ/νης, Αρχοντούλης.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Σάκης Μεθενίτης): Κηρόπουλος, Ζουλιώτης (60' Π. Σκριβάνος), Δ. Αγγελάτος (53' Σπανός), Μπακομήτρος, Ρεπετσάς (72' Βογιατζής), Τσολάκος, Καραχάλιος, Σιαράπης (64' Γ. Αγγελάτος), Γκάβαλης, Ανέστης, Μήτρου.

Οι πρώτοι σκόρερ στα πρωταθλήματα Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[18/11/2019 - 23:23]

Για πρώτη φορά δεν έβαλε γκολ ο Σταματάκος - Τα 7 γκολ έφθασαν Κουζούλογλου και Μαναρίτσας ...περισσότερα

ΧΑΛΚΙΔΑ: Αγώνας τετρακίνητων οχημάτων στην πίστα του ΠΕΙ Δοκού

[18/11/2019 - 18:30]