ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ-ΑΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 2-1: Η λύτρωση ήρθε στο 94' με την εσχάτη των ποινών

8 Δεκεμβρίου 2018, 20:15
Νεύρα και αποβολές είχε το ματς - Με 9 τέλειωσαν οι φιλοξενούμενοι.

Με την ψυχή στο στόμα, αλλά νίκησε ο Ευβοϊκός Αγ. Νικοαλόυ στην έδρα του την ΑΕ Χαλκίδας με 2-1 και συνεχίζει να φιγουράρει στην κορυφή του 2ου ομίλου της Β' ΕΠΣΕ.

Ήταν ένα ματς γκραν γκινιόλ, στο οποίο κυριάρχησαν τα νεύρα, καθώς είχαμε τέσσερις αποβολές, δύο ποδοσφαιριστών, ενός παράγοντα κι ενός προπονητή.

Αποβλήθηκε στο 63' ο Στούρας της ΑΕΧ, στη συνέχεια διαπληκτίστηκαν ο εκπρόσωπος της ΑΕΧ Αντώνης Γεραντώνης με τον προπονητή των γηπεδούχων Γρηγόρη Μάλλιαρη και απομακρύνθηκαν από τους πάγκους τους, ενώ στο 78' η ΑΕΧ έμενε με εννιά παίκτες λόγω αποβολής του Μπαρμπούνη.

Μελανό σημείο στον αγώνα ήταν οι τραυματισμοί των Μήτρου και Μακαντάση (των γηπεδούχων), οι οποίοι μεταφέρθηκαν στο νοσοκομείο για τις απαραίτητες εξετάσεις.

Στο 16' ο Νίκος Μήτρου με πέναλτι έκανε το 1-0 για τον Ευβοϊκό, αλλά η ΑΕΧ που έπαιξε πολύ δυνατά και ήταν μαχητική ισοφάρισε σε 1-1 στο 19' με σκόρερ τον Τριανταφύλλου.

Τελικά, χρειάστηκε το ρολόι να δείξει το 94ο λεπτό, για να μπορέσει ο Ευβοϊκός να πετύχει και δεύτερο γκολ, πάλι από την άσπρη βούλα και να πάρει τη νίκη.

Οι γηπεδούχοι κέρδισαν δεύτερο πέναλτι και ο Βαγγέλης Αυλωνίτης (foto) το εκτέλεσε εύστοχα κι έγραψε το 2-1, που ήταν και το τελικό σκορ.

Διαιτησία: Κούκουρα, Αντωνίου-Μακρής.

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Γρηγόρης Μάλλιαρης): Τσίμπος, Λύκος, Ντούνας, Αυλωνίτης, Π. Μαραγκός, Κρεμασμένος (61' Ανδρέου), Μακαντάσης (82' λ.τρ. Μπαλάνος), Νάνος, Τζάνος, Μήτρου (94' λ.τρ. Σαμαράς), Λάμπρου (46' Λευτ. Μαραγκός).

ΑΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Παναγιώτης Χάλιος): Σταθαράς, Στούρας, Γρίβας, Πατουλιάς, Γεραντώνης, Ματσούκας, Μπαρμπούνης, Μπήτας (83' Φυγανάς), Τριανταφύλλου (63' Τσώκος), Αρβανάκος, Κίλιμπας (70' Μπαρώτας, 85' Βάθης).

Η αγωνιστική και πνευματική αντίδραση του ΑΟΝΑ να γίνει οδηγός για τη συνέχεια

[15/11/2019 - 19:30]

Μεγάλη υπόθεση οι νεαροί παίκτες να αισθάνονται ισότιμα κομμάτια του ρόστερ. ...περισσότερα

ΒΟΛΕΪ-Β' ΕΘΝΙΚΗ: Αλωσε το Γαλάτσι η ανδρική ομάδα του ΟΠΕΧ

[15/11/2019 - 18:37]

Θρίλερ το πρώτο σετ, πάτησε γκάζι στα επόμενα δύο και ...καθάρισε. ...περισσότερα