ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΑΣ-ΕΡΜΗΛΙΟΣ 5-2: Είχε όρεξη ο Κανάνι και πέτυχε 4 γκολ

8 Δεκεμβρίου 2018, 20:35
Σταμάτησε το σερί των Ανθηδώνιων

Ορεξάτος ήταν ο Κλαούντιο Κανάνι  και οδήγησε τον Απόλλωνα Παραλίας στην επιβλητική νίκη με 5-2 επί του Ερμήλιου Ανθηδώνος, που έχασε ...εντυπωσιακά, μετά από πέντε συνεχόμενες νίκες.

Ο 20χρονος επιθετικός, που ήρθε το καλοκαίρι στην Παραλία από τον Εύριπο, άνοιξε το σκορ πολύ νωρίς, στο 5', και δέκα λεπτά αργότερα ο ίδιος διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του.

Ο Σπύρος Παναγιώτου ξανάβαλε στο ματς τον Ερμήλιο, στο 21', αλλά πάλι ο Κανάνι ξέφυγε στην αντεπίθεση και στο 3' έκανε το 3-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κλείδωσαν τη νίκη με το τέταρτο προσωπικό γκολ του Κανάνι (73') και ένα ακόμη του Λιάνα στο 83'. Ο τελευταίος, ήρθε με μεταγραφή από τον Πάμισο Καρδίτσας, σκόραρε σε τρίτο συνεχόμενο ματς.

Το τελικό 5-2 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις από τον Πλέρο.

Διαιτησία: Σπανός, Δελχάς-Κοτταρά.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (Μαλαμας): Τσιβίκας, Βλάχος (83' Αγγελόπουλος), Κοροβέσης, Λέκκος, Δημητρίου, Κωνσταντόπουλος, Κανάνι (78' Καρά), Δάσκος (58' Κηπιώτης), Τσουπεής (74' Πατρινός), Λιάνας, Χ.-Α. Κοροβέσης.

ΕΡΜΗΛΙΟΣ ΑΝΘΗΔΩΝΟΣ (Ελευθερίου): Παμφίλης, Μπουρνάζος, Γρηγοριάδης, Μπακρής, Κορδώνης (78' Δέδες), Νικολάου (57' Αγγελώνιας), Γκριτζάλας, Φρυγανάς, Ότσκα (78' Πλέρος), Παναγιώτου, Σιαφτούλης (81' Βοϊλάκης).

Η αγωνιστική και πνευματική αντίδραση του ΑΟΝΑ να γίνει οδηγός για τη συνέχεια

[15/11/2019 - 19:30]

Μεγάλη υπόθεση οι νεαροί παίκτες να αισθάνονται ισότιμα κομμάτια του ρόστερ. ...περισσότερα

ΒΟΛΕΪ-Β' ΕΘΝΙΚΗ: Αλωσε το Γαλάτσι η ανδρική ομάδα του ΟΠΕΧ

[15/11/2019 - 18:37]

Θρίλερ το πρώτο σετ, πάτησε γκάζι στα επόμενα δύο και ...καθάρισε. ...περισσότερα