ΚΟΡΙΝΘΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ 2-1: Στο φινάλε δέχτηκε το γκολ της ήττας

9 Δεκεμβρίου 2018, 17:59
Πάλεψε η ομάδα της Εύβοιας.

Μέχρι την τελική ευθεία του ματς, η Ερέτρια κρατούσε την ισοπαλία στην Κόρινθο, αλλά δέκα λεπτά πριν την συμπλήρωση του 90λεπτου δέχτηκε το δεύτερο γκολ και έχασε με 2-1.

Αυτή ήταν και η πρώτη νίκη των Κορίνθιων στο γήπεδο του "Συνοικισμού".

Ομως, η Κόρινθος είναι -σχετικά- ψηλά στη βαθμολογία (έχει 11β. και βρίσκεται σε τροχιά σωτηρίας), γιατί έχει κάνει και διπλά.

Ουραγός παραμένει η Ερέτρια, που σήμερα πάλεψε με όλες τις δυνάμεις της, αλλά λύγισε και γυρίζει στη βάση της, χωρίς έστω τον ένα βαθμό. Με την Ερέτρια δεν αγωνίστηκε ο τιμωρημένος Τόρα.

Στο 30' έγινε το 1-0 με τον Γάλα, στο 40' η Ερέτρια έκανε το 1-1 με γκολ-πέναλτι του Αμαραντίδη και στο 81' οι Κορίνθιοι έκαναν με τον Μαναριώτη το 2-1, που ήταν και το τελικό σκορ.

ΚΟΡΙΝΘΟΣ: Λουτριώτης, Παπανικολάου, Καραγιάννης, Λαμπρόπουλος, Βελέντζας, Παϊκόπουλος (75' Ροσιάν), Δόσης (60' Ιορδανίδης), Σίδερης, Μαναριώτης, Τορεζάνι, Γάλας.

ΕΡΕΤΡΙΑ: Ναβροζίδης, Μετσανάι, Κορακιανίτης (78' Τσίγκας), Σμπιλήρης, Μπαλόζι, Καλοχωρίδης, Σεούλ, Ντουλαβέρης, Αλ. Βαλκάνος (80' Κοκκάλας), Αμαραντίδης (68' Τρεγκάι), Μώρος.

Οι διαιτητές στους αγώνες των πρωταθλημάτων Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[21/11/2019 - 23:01]

Στο Λήλας-Ταμυναϊκός ο Φώτης με Κελεπούρη και Παππά ...περισσότερα

Μιχάλης Μαύρος: Δίνουμε μάχη για τη σωτηρία χωρίς ...κομπιουτεράκια

[21/11/2019 - 14:20]

Τι λέει ο προπονητής του ΑΟ Ν. Αρτάκης και για τον αγώνα της Κυριακής με τον Παναρκαδικό. ...περισσότερα