ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ 1-2: Κέρδισε και στην κορυφή πάτησε

9 Δεκεμβρίου 2018, 19:20
Επαιξε πρώτη φορά κι άνοιξε το σκορ ο Δήμος Τσιβίκας

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 2-1 πέτυχε η Αναγέννηση Μαντουδίου στο γειτονικό ντέρμπι με τη Δόξα Προκοπίου και πάτησε για πρώτη φορά κορυφή, εκμεταλλευόμενη και το "Χ" της Ιστιαίας στο γήπεδό της με τα Βασιλικά.

Ο αγώνας έγινε στο γήπεδο Προκοπίου και η νικήτρια, που έχει φέτος φιλοδοξίες να επανέλθει στο κλαμπ των "μεγάλων", μπήκε με περισσότερη όρεξη και κατάφερε να προηγηθεί νωρίς.

Στο 8ο λεπτό ο Δήμος Τσιβίκας στην παρθενική του εμφάνιση στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε το πρώτο γκολ για τους φιλοξενούμενους ...βάζοντας δύσκολα στη συνέχεια για τη Δόξα.

Η ομάδα του Προκοπίου πήρε τα ηνία στη συνέχεια, αλλά το γκολ το πέτυχε πάλι το Μαντούδι και μάλιστα, στις καθυστερήσεις του πρώτου 45λεπτου.

Ο Σακόβ ήταν ο σκόρερ σε μια αντεπίθεση που ...έκοψε τα πόδια των γηπεδούχων, οι οποίοι το μόνο που κατάφεραν στην επανάληψη, ήταν να μειώσουν στις καθυστερήσεις με γκολ του Σταμούλου.

Διαιτησία: Βρακάς, Πριόνας-Κούκουρα.

ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ: Αλατζάς, Γ.-Δ. Μορφούλης, Κεχαγιάς (75′ Δανέλης), Τσιπτσής, Κανελλόπουλος (73′ Καλλάης), Μακρής, Αγγελόπουλος, Μαλλιάρης, Κουτσουφλάκης, Σταμούλος, Θαν. Μορφούλης.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ: Γ. Μπίλας, Τσιβίκας (70′ Βαγγ. Πριόνας), Πουλιπούλης, Τσικτσίρης, Τάρλας, Λιάκος, Μπαλατσός, Παπαδημητρίου, Βούλγαρης, Στεφανίδης (62′ Θαν. Πριόνας), Σάκοβ.