ΣΚΥΡΟΣ-ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ 1-3: Επέστρεψε νικητής και πρωτοπόρος

10 Δεκεμβρίου 2018, 11:04
Βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά αντέδρασε αποτελεσματικά.

Με την πλάτη στον τοίχο βρέθηκε ο Αμαρυνθιακός στη Σκύρο, καθώς βρέθηκε με το ...καλημέρα πίσω στο σκορ, αλλά τελικά γύρισε «τούμπα» το ματς και επέστρεψε στη Βάθεια ...νικητής και πρωτοπόρος του 3ου ομίλου της Β' ΕΠΣΕ.

Ο Βασίλης Τσελέπης μόλις στο 2' αιφνιδίασε τους επίδοξους πρωταθλητές και έκανε το 1-0 για τους Σκυριανούς.

Στο 37', όμως, ο Αμαρυνθιακός κέρδισε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Αλμπέρτο Κοντραζίου, ο οποίος ισοφάρισε σε 1-1.

Στο β' ημίχρονο ο Αμαρυνθιακός κυνήγησε τη νίκη και στο 55' ο Αντώνης Μυρτέζα έκανε το 1-2 και παράλληλα πιο εύκολο το έργο της ομάδας του.

Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε στο 89' ο Κώστας Στουραϊτης που είχε μπει στο ματς τέσσερα λεπτά νωρίτερα.

Διαιτησία: Καλαμάτας, Πασχώνης-Ακριώτης.

ΑΟ ΣΚΥΡΟΥ: Λευτ. Καραμπίνης, Ζορμπάς, Χιώτης, Φτούλης (76' Ξανθούλης), Γιάν. Μανωλάκης (46' Νικ. Μανωλάκης), Γιαλός, Δημ. Καραμπίνης, Τράκος (60' Τσακαμής), Λύκος, Τσελέπης, Στεφάνου.

ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ: Αγγ. Κοντραζίου, Αντωνίου, Σεφερλής (46' Λιατυφης), Βελαέτης, Ξουρής, Σελ. Μυρτέζα, Κόλλιας, Λυμπέρης (85' Στουραΐτης), Αντ. Μυρτέζα, Αλ. Κοντραζίου, Κιμουλιάτης.

Α' ΕΠΣΕ: Aποτελέσματα, βαθμολογία και επόμενη αγωνιστική

[16/11/2019 - 22:30]