ΣΚΥΡΟΣ-ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ 1-3: Επέστρεψε νικητής και πρωτοπόρος

10 Δεκεμβρίου 2018, 11:04
Βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά αντέδρασε αποτελεσματικά.

Με την πλάτη στον τοίχο βρέθηκε ο Αμαρυνθιακός στη Σκύρο, καθώς βρέθηκε με το ...καλημέρα πίσω στο σκορ, αλλά τελικά γύρισε «τούμπα» το ματς και επέστρεψε στη Βάθεια ...νικητής και πρωτοπόρος του 3ου ομίλου της Β' ΕΠΣΕ.

Ο Βασίλης Τσελέπης μόλις στο 2' αιφνιδίασε τους επίδοξους πρωταθλητές και έκανε το 1-0 για τους Σκυριανούς.

Στο 37', όμως, ο Αμαρυνθιακός κέρδισε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Αλμπέρτο Κοντραζίου, ο οποίος ισοφάρισε σε 1-1.

Στο β' ημίχρονο ο Αμαρυνθιακός κυνήγησε τη νίκη και στο 55' ο Αντώνης Μυρτέζα έκανε το 1-2 και παράλληλα πιο εύκολο το έργο της ομάδας του.

Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε στο 89' ο Κώστας Στουραϊτης που είχε μπει στο ματς τέσσερα λεπτά νωρίτερα.

Διαιτησία: Καλαμάτας, Πασχώνης-Ακριώτης.

ΑΟ ΣΚΥΡΟΥ: Λευτ. Καραμπίνης, Ζορμπάς, Χιώτης, Φτούλης (76' Ξανθούλης), Γιάν. Μανωλάκης (46' Νικ. Μανωλάκης), Γιαλός, Δημ. Καραμπίνης, Τράκος (60' Τσακαμής), Λύκος, Τσελέπης, Στεφάνου.

ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ: Αγγ. Κοντραζίου, Αντωνίου, Σεφερλής (46' Λιατυφης), Βελαέτης, Ξουρής, Σελ. Μυρτέζα, Κόλλιας, Λυμπέρης (85' Στουραΐτης), Αντ. Μυρτέζα, Αλ. Κοντραζίου, Κιμουλιάτης.

ΜΑΡΜΑΡΙ-ΔΥΣΤΟΣ 2-0: Ηταν ...άνεμος στο πρώτο 15λεπτο

[16/02/2020 - 21:35]

Σκόραρε, αλλά σε βάρος της ομάδας του ο Αρης Πηλιχός ...περισσότερα

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ-ΑΡΤΕΜΙΣΙΑΚΟΣ 1-1: Ο Καρακάξης απάντησε στο γκολ του Νεσίμι

[16/02/2020 - 21:15]

Πολύ καλή εμφάνιση των γηπεδούχων - Με δέκα παίκτες έμειναν και οι δύο ομάδες. ...περισσότερα

Γ' ΕΘΝΙΚΗ: Αποτελέσματα, βαθμολογία και επόμενη αγωνιστική

[16/02/2020 - 21:05]

Εμεινε 5 βαθμούς πίσω από τη ζώνη σωτηρίας η Αρτάκη ...περισσότερα

ΚΑΣΤΕΛΛΑ-ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ 1-4: Είχε τσαγανό και πήρε ...ανόδου διπλό

[16/02/2020 - 20:58]

Δυο γκολ ο Νίκος Γοργομάτης - Τραυματίστηκαν και οι δυο τερματοφύλακες ...περισσότερα