ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΛΗΛΑΝΤΙΟ 1-2: Εβαλε τις βάσεις της νίκης από το πρώτο ημίχρονο

22 Δεκεμβρίου 2018, 18:55
Κυνηγάει την κορυφή.

Την κορυφή κυνηγάει η ομάδα του Ληλαντίου στον 2ο όμιλο της Β' ΕΠΣΕ...

Η ΑΕΛ, η οποία σήμερα πέρασε νικηφόρα (και) από το Πάρκο του Λαού, επικρατώντας με 2-1 του Κεραυνού Χαλκίδας.

Αυτή ήταν η 5η σερί νίκη του Ληλαντίου και η τέταρτη μακριά από την έδρα του.

Το Ληλάντιο, το οποίο ροκάνισε και τη διαφορά από την κορυφή μετά την ήττα του πρωτοπόρου Ευβοϊκού, στον Αγ. Νικόλαο, από τον Ερμήλιο.

Το Ληλάντιο στο σημερινό ματς κατάφερε να βάλει τις βάσεις της νίκης από το α' ημίχρονο.

Στο 13' ο Ρουμελιώτης έκανε το 0-1 και στο 44' ο Παπαγεωργίου το 0-2.

Το μόνο που κατάφερε ο Κεραυνός ήταν να μειώσει σε 1-2 στο 63' με γκολ του Ρούσσου.

Διαιτησία: Βρακάς, Πασχαλίδης - Παππάς.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Μωραϊτης): Εμμανουηλίδης, Μαντέσης (46' Αποστόλου), Καρκαλής, Δάβρης (61' Δουρμούσογλου), Στάμου, Συνοδάκης, Ρούσσος, Αποστόλου, Σαμαρτζής (85' Καρβελάς), Κουζούλογλου, Ζαφείρης.

ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ (Ρόγκας): Μίχος, Χαλιώτης, Παπασχόλης (64' Μαϊσόγλου), Μακ Κόλλιας, Ρουμελιώτης, Ζάνιος, Μικράκης (88' Νάνος), Πόγκας (74' Λαμπρόπουλος), Παπαγεωργίου (90' Τόγκος), Τζάνος, Καρλατήρας.

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΑΣ: Βράβευση και πρωτιά για τη Θέτιδα Γαραντζόγιαννη

[19/02/2020 - 17:02]