Ξεφυγε από το ...βυθό

10 Ιανουαρίου 2011, 13:40
Επρεπε να μπει το 2011 για να ξεφύγει από την τελευταία θέση η ανδρική ομάδα βόλει της ΑΓΕΧ

Στον αγώνα για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α' ΕΣΠΑΑ, απέναντι στην ΑΕ Αμπελοκήπων νίκησε με 3-1 σετ και για πρώτη φορά κέρδισε τρεις πόντους. Να θυμίσουμε με την ευκαιρία ότι η πρώτη και μοναδική μεχρι την Παρασκευή νίκη της, με το Δήλεσι στις 11 Νοεμβρίου,  ήταν στο τάι-μπρέικ (3-2).

Με τη νίκη της αυτή ξέφυγε και από την ...ουρά της βαθμολογίας , αφού με το τρίποντο που πήρε ανέβηκε στην 9η θέση.

Η ΑΓΕΧ έκανε  καλή εμφάνιση με εξαίρεση το δεύτερο σετ, ενώ ιδιαίτερα συναρπαστικό ήταν το τελευταίο σετ, το οποίο οι Χαλκιδέοι το κέρδισαν με 27-25 . Με την φιλοξενούμενη  ομάδα αγωνίστηκε και ο παλιός παίκτης της ΑΓΕΧ Πέτρος Βαχαβιόλος ο οποίος ...εισέπραξε από την κερκίδα και το χειροκρότημα και το ανάλογο πείραγμα για την ήττα της νυν ομάδας του.

Τα σετ: 26-24 (1-0), 25-27 (1-1), 25-15 (2-1), 27-25 (3-1).

Αγωνίστηκαν οι: Μάρκου, Αδάμ, Μπαρούτας, Σμπιλίρης, Σαρρής, Ζυμαράκης (αρχ. 6αδα) λίμπερο ο Γ. Δράκος. Επαιξαν και οι Ντεγιάννης, Καρδιόλαγκας, Μιχαήλ, Δράκος Θ. και Σταθαράς.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

A/A Σωματείο Αγ. Νίκες Ήττες ΥΠΕΡ ΚΑΤΑ BAΘΜ.