Ο Λεωνίδας Κωστούλας στην Αρτάκη

11 Ιανουαρίου 2019, 23:00
Είναι επιθετικός και ήταν στο Υπατο - Eίχε σκοράρει και κατά του ΑΟΧ δυο φορές.

Θεσσαλό επιθετικό, ο οποίος τον τελευταίο ενάμιση χρόνο ήταν στη γειτονική Βοιωτία, απέκτησε ο πρωτοπόρος στην Α' κατηγορία της Εύβοιας ΑΟ Νέας Αρτάκης.

Είναι ο Λεωνίδας Κωστούλας, 27 ετών και ύψους 1.80 μ., ο οποίος το καλοκαίρι του 2017 ήρθε στον Αμβρυσσέα Διστόμου με τον οποίο πέτυχε 12 γκολ στη Γ' Εθνική και ένα χρόνο μετά μεταπήδησε στο Υπατο που είχε ανέβει στη Γ' Εθνική.

Εχει αγωνιστεί και στη Football League (Β' Εθνική) με τη Ζάκυνθο (9 συμμετοχές - 1 γκολ) την περίοδο 2015-16, τον Απόλλωνα Πόντου (Καλαμαριά) την περίοδο 2014-15 (6 συμμετοχές-3 γκολ) και την ίδια σεζόν είχε και μια συμμετοχή με την Παναχαϊκή.

Ο Κωστούλας την περίοδο 2016-17 που έπαιζε στην Αχαϊκή βρέθηκε τρεις φορές αντιμέτωπος με τον ΑΟΧ. Μια για το κύπελλο  και δυο για το πρωτάθλημα (2-1 στη Χαλκίδα υπέρ του ΑΟΧ και 0-0 στην Κ. Αχαγιά).

Ο αγώνας του κυπέλλου είχε γίνει στο γήπεδο Βασιλικού (φωτό κάτω) όπου, μάλιστα,  ο Κωστούλας πέτυχε δυο γκολ (το δεύτερο με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ) και η ομάδα του κέρδισε 3-2 τη Χαλκίδα.  Τερματοφύλακας του ΑΟΧ ήταν ο Μπαμπανιώτης με τον οποίο ήταν συμπαίκτες στον ΑΟ Υπάτου.

Το πρώτο γκολ του νέου παίκτη του ΑΟΝΑ στο 3-2 της Αχαϊκής επί του ΑΟΧ. Μετά από φάουλ , ο Κωστούλας έπιασε στον ύπνο την άμυνα του ΑΟΧ και με έξυπνη κεφαλιά έκανε το 1-2.

Ο Κωστούλας ανάμεσα στον Πολίτη και τον Μπαλού του ΑΟΧ

Στην άμυνα της Αχαϊκής για να κρατήσει το 2-3 υπέρ της ομάδας του. Πίσω ο τερματοφύλακας Δρόσος.

Η ανακοίνωση του ΑΟΝΑ

Ο Αθλητικός 'Όμιλος Νέας Αρτάκης ( Α.Ο.Ν.Α. ) είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την μεταγραφή του ποδοσφαιριστή Κωστούλα Λεωνίδα που θα ενισχύσει την  ομάδα μας τη φετινή ποδοσφαιρική χρονιά (2018 - 2019) .

Ο Λεωνίδας Κωστούλας αγωνίζεται στις θέσεις της επίθεσης / σεντερ φορ με παραστάσεις από επαγγελματικές κατηγορίες Football League και Γ' Εθνική και εχει αγωνιστεί μεταξύ άλλων με τις Ομάδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς, Παναχαικής, Τυρνάβου, Αμβρυσέα Διστόμου, Ζάκυνθου και ΑΟ Υπάτου .

Ευχόμαστε στον ποδοσφαιριστή μας καλή ποδοσφαιρική χρονιά με επιτυχίες , αγωνιστικότητα και  προσήλωση  στους πρωταγωνιστικούς στόχους που έχουν τεθεί .

Ο πρόεδρος και το Δ.Σ. του ΑΟΝΑ

ΑΡΤΕΜΙΣΙΑΚΟΣ-ΕΡΜΗΣ ΠΗΛΙΟΥ 3-4: Σκόρερ και σαν τερματοφύλακας ο Τζαφέρος σε ένα ματς με 5 πέναλτι

[24/03/2019 - 22:00]

Το τελευταίο πέναλτι κατέληξε άουτ από τον Καρακάξη των γηπεδούχων. ...περισσότερα

ΣΚΕΠΑΣΤΗ-ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ 1-2: Τέταρτη νίκη σερί και ...λαμπρή με Αραβανή

[24/03/2019 - 20:25]

Σκόρερ ο Μπασούκος με τον Σεϊνταράσι και για τους ηττημένους ο Ι. Αθ. Θαλασσινός ...περισσότερα

ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ-ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ: Διαιτητής και γηπεδούχοι βρέθηκαν στη σέντρα - Έκλεισε το φύλλο αγώνα

[24/03/2019 - 20:02]

Απουσίαζε η ομάδα της Εύβοιας, η οποία δεν κατάφερε να ταξιδέψει λόγω απαγορευτικού από το λιμάνι του Πειραιά. ...περισσότερα

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ-ΩΡΕΟΙ 2-0: Τρίποντο ...ωραίο που τον φέρνει πιο ψηλά

[24/03/2019 - 19:30]