ΑΟ ΑΓΙΟΥ-ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ 1-3: Βρήκε αντίσταση, αλλά έφυγε με το τρίποντο της νίκης

12 Ιανουαρίου 2019, 22:50
Οι νικητές επικράτησαν δυσκολότερα απ' ότι δείχνει το τελικό σκορ. Αγωνίστηκαν και οι τρεις "μεταγραφές" των γηπεδούχων

Με το διπλό απέδρασε από τον ¶γιο, ο Ευβοϊκός Γουβών κι επικράτησε με 3-1 των γηπεδούχων, που όμως παρά την ήττα τους πραγματοποίησαν αρκετά καλή εμφάνιση και ίσως και το τελικό σκορ να τους αδικεί.

Οι φιλοξενούμενοι, όμως, ήταν πιο αποτελεσματικοί και πέτυχαν το σκοπό τους ανοίγοντας το σκορ (0-1) στο 11' με σκόρερ τον Γιάγκο.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση τρία λεπτά πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο.

Στο 42' ο Καλύβας με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έκανε το 1-1 και οι δύο ομάδες πήγαν ισόπαλες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Αρκετά νωρίς στο β' ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 48' οι φιλοξενούμενοι ξαναπήραν κεφάλι στο σκορ από στατική φάση.

Ο Χρήστος Ανέστης (φωτό αρχείου) με απευθείας φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 1-2, ενώ στο 65' οι Γούβες ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 1-3.

Ο Α. Κερασιώτης με αυτογκόλ έστειλε κατά λάθος την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και η πλάστιγγα έγειρε για τα καλά υπέρ των φιλοξενούμενων.

Οι γηπεδούχοι στα 25 εναπομείναντα λεπτά συν τις όποιες καθυστερήσεις δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν για να διεκδικήσουν ένα καλύτερο αποτέλεσμα και μοιραία οδηγήθηκαν στην ήττα.

Με τον Αγιο αγωνίστηκαν και οι τρεις παίκτες που αποκτήθηκαν πρόσφατα. Ο σκόρερ του γκολ Νίκος Καλύβας που αποκτήθηκε από τον Ηρακλή Λεχαίου Κορινθίας, ο Σωτήρης Γιαννής (από τη Δάφνη Πατρών) και σαν αλλαγή ο Σταμούλος Νάτσιος (από τον Ευβοϊκό Γουβών).

Διαιτησία: Πόγκας, Τσιφλάκος - Νέγρης.

ΑΟ ΑΓΙΟΥ: Μπουροδήμος, Κυπραίος, Πρέντι, Ραχιώτης, Κερασιώτης, Λαζαρίδης (48' Κ . Δημουλάκης), Γιαννής (80' Δ. Δημητράνας), Β. Δημουλάκης, Λάϊος, Καλύβας, Ν. Δημητράνας (72' Νάστιος).

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ: Τρίκκας, Γεροκωνσταντής, Φλέβας, Στραφιώτης, Σελίμης, Γαβριήλ, Μπουλουγούρης (60' Μπαλαγιάννης), Γιάγκος, Ανέστης (70' Βαλμάς), Η. Ιωσήφ, Thini (75' Ι. Ιωσήφ).

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ MASTERS JUNIORS (ΤΕΝΙΣ): Στη Χαλκίδα οι καλύτεροι

[13/11/2019 - 10:55]

Τα αποτελέσματα και φωτoγραφίες με τους νικητές. ...περισσότερα

Οι πρώτοι σκόρερ στα πρωταθλήματα Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[11/11/2019 - 23:55]

Στα 8 γκολ έφθασε ο Γιάννης Σίμωσης του Ταμυναϊκού με το χατ-τρικ στη Δροσιά ...περισσότερα

ΣΛΟΥΚΑΣ ΓΙΑ ΠΑΝΟ ΚΕΜΑΛ: Ημουν συγκεντρωμένος στον αγώνα

[11/11/2019 - 15:30]