ΕΡΜΗΛΙΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 1-0: Με κεφαλιά σε απόσταση βολής

13 Ιανουαρίου 2019, 21:35
Αργησε ν' αρχίσει το ματς λόγω ...αλλαγής του βοηθού διαιτητή

Ο Ερμήλιος κέρδισε 1-0 τον Ολυμπιακό Χαλκίδας και παραμένει σε απόσταση βολής από τον Ευβοϊκό Αγιου Νικολάου που προηγείται στη βαθμολογία με τρεις βαθμούς περισσότερους από την ομάδα της Ανθηδόνας.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα σημείωσε ο Διονύσης Σιαφτούλης με κεφαλιά δυο λεπτά πριν λήξει το ημίχρονο.

Ο αγώνας άργησε να ξεκινήσει 15 λεπτά, αφού τον ασθενή Παναγιώτη Σέρρα, δεύτερο βοηθό διαιτητή, τον αντικατέστησε την τελευταία στιγμή η Ελένη Κοτταρά (φωτό).

Στο 84' ο Ολυμπιακός έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής (2η κίτρινη) του Γιάννη Σταμέλου, ο οποίος έπαιξε για πρώτη φορά με τον Ολυμπιακό μετά την πρόσφατη μεταγραφή του από τη συμπολίτισσα (...και αποχωρήσασα από το πρωτάθλημα) ΑΕΚ.

Διαιτησία: Σοφίου, Πασχαλίδης-Κοτταρά.

ΕΡΜΗΛΙΟΣ ΑΝΘΗΔΩΝΟΣ (Παναγιώτης Ελευθερίου): Παμφίλης, Μπουρνάζος, Πέντσιος, Μπακρής, Κορδώνης (86′ Δέδες), Νικολάου, Γρηγοριάδης (72′ Πλέρος), Φρυγανάς, Αγγελώνιας (59′ Βαβουλιώτης), Γκριτζάλας (92′ Βάρκας), Σιαφτούλης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Σταματίου/Σαραντόπουλος): Καρύμπας, Κρινής, Ρουμπής, Ραβανός, Στρατής, Ηλιάδης (56′ Αργύρης), Σταμέλος, Παπακωνσταντίνου, Ράνα (87′ Προίσκος), Μάλλιαρης, Φούρλης.