ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ-ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ 3-3: Της έκοψε τους πρώτους της βαθμούς εκτός έδρας

19 Ιανουαρίου 2019, 23:58
Επαιξαν οι νεαποκτηθέντες Βαλάντης Αλεξίου και Γιάννης Σελίμης

Στο πρώτο της παιχνίδι για το 2019 η Δόξα Προκοπίου σκόνταψε στις Γούβες κι έχασε του πρώτους βαθμούς εκτός έδρας από τον Ευβοϊκό με τον οποίο ήρθε ισόπαλη 3-3 σε ένα πολύ ωραίο ματς.

Οι γηπεδούχοι αρκετά αποτελεσματικοί κατάφεραν να προηγηθούν στις αρχές του β' ημιχρόνου με 3-1 και στη συνέχεια ανέβηκε αισθητά η Δόξα. Επαιξε πολύ καλύτερα από τον αντίπαλό της κι αφού ισοφάρισε κυνήγησε και τη νίκη, ενώ παράλληλα ο Ευβοϊκός γινόταν απειλητικός στην κόντρα. Ομως, καμιά ομάδα δεν πέτυχε γκολ και έμεινε το 3-3.

Με πέναλτι άνοιξε το σκορ για την ομάδα των Γουβών στο 8'. Εύστοχος από τα 11 μέτρα ήταν ο Ηλίας Ιωσήφ.

Ο Γιάννης Κουτσουφλάκης σκόραρε σε τρίτο συνεχόμενο αγώνα και ισοφάρισε στο 38' για το Προκόπι, αλλά οι πανηγυρισμοί δεν κράτησαν πολύ, αφού στο 42' ο Βασιλείου έδωσε νέο προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Με το ξεκίνημα του β' ημιχρόνου έκανε το 3-1 ο Μπουλουγούρης κι έκανε πιο δύσκολη την αποστολή των φιλοξενουμένων που έκαναν τη μεγάλη αντεπίθεση στη συνέχεια.

Στο 53' μείωσε σε 3-2 ο Γιάννης Μάλλιαρης και στο 65' πάλι ο Κουτσουφλάκης με το 10ο γκολ του στο πρωτάθλημα ισοφάρισε.

Με τη Δόξα έπαιξε σ' όλο το ματς ο Βαλάντης Αλεξίου που ήρθε με μεταγραφή από τη Σκεπαστή, ενώ ο Γιάννης Σελίμης, γιος του κορυφαίου παίκτη των Γουβών Θανάση Σελίμη, που επανήλθε στην ομάδα από τον Προφήτη Ηλία Πειραιά, όπου ήταν από το 2015 και είχε συνολικά 73 συμμετοχές.

Διαιτητές: Διαιτησία: Φώτης, Αργύρης-Παππάς.

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ: Τρίγκας, Γεροκωνσταντής (76′ Ιωάν. Σελίμης), Ν. Σελίμης, Στραφιώτης, Φλέβας, Δ. Σελίμης, Μπουλουγούρης, Θίνι, Γιάγκος (39′ Χρ. Ανέστης), ΗΛ. Ιωσήφ (90′ Μπαλαγιάννης), Βασιλείου (59′ Α. Γαβριήλ).

ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ (Γιω. Κουτσουφλάκης): Αλατζάς, Γ.-Δ. Μορφούλης (78′ Δανέλης), Κεχαγιάς, Σταμούλος (78′ Σοφούλης), Τσούπρος, Μακρής, Αγγελόπουλος (67′ Τσιπτσής), Μάλλιαρης, Κουτσουφλάκης, Αλεξίου, Θαν. Μορφούλης (67′ Καλλάης).

Οι διαιτητές στους αγώνες των πρωταθλημάτων Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[21/11/2019 - 23:01]

Στο Λήλας-Ταμυναϊκός ο Φώτης με Κελεπούρη και Παππά ...περισσότερα

Μιχάλης Μαύρος: Δίνουμε μάχη για τη σωτηρία χωρίς ...κομπιουτεράκια

[21/11/2019 - 14:20]

Τι λέει ο προπονητής του ΑΟ Ν. Αρτάκης και για τον αγώνα της Κυριακής με τον Παναρκαδικό. ...περισσότερα