ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ-ΑΛΑΤΣΑΤΑ 4-1: ...Και δεν σκόραρε ο Νίκος Μήτρου

20 Ιανουαρίου 2019, 00:45
Πρώτη φορά δεν βρήκε δίxτυα ο πρώτος σκόρερ του ομίλου σε νίκη των πρωτοπόρων

11 νίκες συμπλήρωσε ο πρωτοπόρος του 2ου ομίλου της Β' ΕΠΣΕ Ευβοϊκός, κερδίζοντας με 4-1 τα Αλάτσατα, αλλά για πρώτη φορά σε νικηφόρο αποτέλεσμα, δεν σκόραρε ο πρώτος σκόρερ της ομάδας και του ομίλου Νίκος Μήτρου.

O Λύκος ...δάγκωσε για πρώτη φορά τους φιλοξενούμενους ανοίγοντας το σκορ στο 23' και πριν τελειώσει το ημίχρονο το σκορ έγινε 3-0 για το γηπεδούχο Ευβοϊκό.

Ο Παύλος Μπαλάνος ...έπιασε κοιμώμενη την άμυνα των αντιπάλων σε δυο φάσεις και με δυο προσωπικά γκολ εδραίωσε τη νίκη της ομάδας του.

Ομως, στο 78' οι θεατές του αγώνα είδαν το πιο όμορφο γκολ. Ο Νάνος έπιασε ένα φοβερό σουτ έξω από την περιοχή των Αλατσάτων κι έστειλε την μπάλα στο "Γ" του εμβρόντητου Δεληγιάννη, κάνοντας το 4-0.

Λίγο νωρίτερα (72') είχε αποβληθεί με 2η κίτρινη ο Πατουλιάς των Αλατσάτων, που μείωσαν στο 90' με τον Βαγγέλη Καραγιάννη.

Με τον Ευβοϊκό αγωνίστηκε στην αρχική 11άδα ο νεοαποκτηθείς Γιάννης Αποστόλου (από τον Κεραυνό Χαλκίδας) . Από τις άλλες δυο μεταγραφές των πρωτοπόρων, ήταν στη 18άδα ο Μιχάλης Χρήστου (ήρθε από την Αθλόπολη) και εκτός αποστολής ο τερματοφύλακας Δημήτρης Πανταζής (από τον Αμαρυνθιακό).

Διαιτησία: Βελέντζας, Πριόνας-Πασχαλίδης.

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ: Τσιμπός, Ντούνας, Ντούρμας, Αυλωνίτης, Π. Μαραγκός, Β. Νάνος (81' Π. Μπαρίτας), Λύκος (81' Α. Λάμπρου), Αποστόλου (73' Μακαντάσης), Τζάνος, Μήτρου, Μπαλάνος (67' Σαμαράς).

ΑΟ ΑΛΑΤΣΑΤΩΝ (Γ. Δάβρης): Δεληγιάννης, Μπαϊμπάκης (46' Ελευθεριάδης), Ντούκα, Τσιτσόπουλος, Ν. Πατουλιάς, Κουτσαυλής (26' Μιχαηλίδης), Τουζούν (81' Δ. Βαρτζής), Σελιανίης, Γκίνης (81' Καρκαντελίδης), Βλάχος, Καραγιάννης.

Η αγωνιστική και πνευματική αντίδραση του ΑΟΝΑ να γίνει οδηγός για τη συνέχεια

[15/11/2019 - 19:30]

Μεγάλη υπόθεση οι νεαροί παίκτες να αισθάνονται ισότιμα κομμάτια του ρόστερ. ...περισσότερα

ΒΟΛΕΪ-Β' ΕΘΝΙΚΗ: Αλωσε το Γαλάτσι η ανδρική ομάδα του ΟΠΕΧ

[15/11/2019 - 18:37]

Θρίλερ το πρώτο σετ, πάτησε γκάζι στα επόμενα δύο και ...καθάρισε. ...περισσότερα