ΣΚΕΠΑΣΤΗ-ΚΑΛΟΧΩΡΙ/ΠΑΝΤΕΙΧΙ 3-0: Γκολ και θέαμα σε ανοιχτό παιχνίδι

20 Ιανουαρίου 2019, 19:30
Ηρθαν από τον πάγκο κι έπαιξαν οι Ζουζουλής και Καλλίτσης.

Ανοιχτό ποδόσφαιρο χωρίς σκοπιμότητες έπαιξαν η Σκεπαστή και το Καλοχώρι/Παντείχι, προσφέροντας ωραίο θέαμα στους φιλάθλους που το παρακολούθησαν, αν και ο πρόεδρος της Σκεπαστής, Γιάννης Βάγιας, βρισκόταν στο Στάδιο Χαλκίδας (έχοντας, μόλις, επιστρέψει από ταξίδι εκτός Εύβοιας) και είδε από κοντά την αναμέτρηση της Γ' Εθνικής, ΑΟΧ-Αγιος Ιερόθεος.

Οι γηπεδούχοι πάντως ήταν πιο ουσιαστικοί, καθώς έκαναν γκολ, τρεις από τις φάσεις που δημιούργησαν, σε αντίθεση με τους νεοφώτιστους, οι οποίοι ...έχασαν το δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα.

Στο ξεκίνημα του ματς η Σκεπαστή μπήκε πιο δυναμικά στο γήπεδο.

Στο 15' μετά από ωραίο συνδυασμό, ο Δημήτρης Γερογιάννης έκανε το 1-0, σκορ με το οποίο έκλεισε και το πρώτο ημίχρονο.

Πάντως, ο σκόρερ του πρώτου γκολ της Σκεπαστής έχασε μία μεγάλη ευκαιρία με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα (30'), όταν με λόμπα πέρασε την μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα, αλλά το δοκάρι δεν του έκανε τη ...χάρη.

Στο β' ημίχρονο το Καλοχώρι/Παντείχι μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και προσπάθησε να επιβάλλει τον ρυθμό του, όμως, το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων έκοψε τη φόρα στους φιλοξενούμενους.

Στο 63' λοιπόν, ο Θανάσης Θαλασσινός με σουτ έκανε το 2-0 και έδωσε ισχυρό προβάδισμα στην ομάδα της Σκεπαστής.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 80' με πλασέ ο Δημήτρης Καρατζούδης (ήρθε από τον πάγκο, όπως και στον αγώνα με τη Δροσιά-φωτό), προσθέτοντας το όνομά του στη λίστα των σκόρερς.

Ως αλλαγές έπαιξαν και οι Ζουζουλής και Καλλίτσης που πριν λίγα 24ωρα επέστρεψαν με μεταγραφή στην ομάδα της Β. Εύβοιας.

Διαιτησία: Βρακάς, Ρουμπής - Λιαγκάκης.

ΣΚΕΠΑΣΤΗ 2005 (Γ. Τσαραμίρσης): Σωτηρόπουλος, Ιω. Αθ. Θαλασσινός, Σωτ. Ανδρέου, Κωνσταντός (84' Παν. Θαλασσινός), Π. Γερογιάννης, Καψάλας, Γεωργίου, Ξιφαράς (70' Ζουζουλής), Ιω. Βασ. Θαλασσινός, Θαν. Θαλασσινός (66' Καρατζούδης), Δημ. Γερογιάννης (76' Καλλίτσης).

ΑΟ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ/ΠΑΝΤΕΙΧΙΟΥ (Γιάννης Φούρλης): Δρεναφτσής, Ντούκα, Καραλής, Δαμπάνης (69' Ισσαρης), Σαμαρτζής, Παυλ. Ζουρμπουλής (54' Βσ. Ζαχαριάδης), Στρατής (87' Βλάχος), Πάλλης, Χρ. Ζουρμπουλής, Καραμπάς, Σαμπάνης.