Tεσσάρα μετά από 2,5 χρόνια

12 Ιανουαρίου 2013, 23:48
ΑΟ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ-ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ 4-0
Μετά από δυο συνεχόμενες ήττες ο ΑΟΝΑ επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα εντυπωσιακά και με τεσσάρα επί της Προποντίδας, η οποία ε΄χε να δεχθεί τέσσερα τέρματα από το Σεπτέμβρη του 2010 (είχε χάσε με 4-1 στην Κύμη).

Από δυο γκολ πέτυχαν σε κάθε ημίχρονο οι νικητές και από ένα σε κάθε 45λεπτο ο Παναγιώτης Σκριβάνος (δεξιά στη φωτό), από τα οοία το δεύτερο με εύστοχο πέναλτι στο 65').

Ο ίδιος ήταν και ο δημιουργός του τέταρτου γκολ (82') που πέτυχε ο Παπαδοπουλος , ο οποίος είχε και δοκάρι στο 75'. Το 2-0 έκανε στο 45' ο Μάριος Καραχάλιος

Οι Χαλκιδέοι έπαιζαν με 10 παίχτες από το λόγω αποβολής του Παπαδεδε στη λήξη του ημιχρόνου, μόλις έγινε το 2-0 υπέρ των γηπεδούχων,  μετά από λεκτικό διαπληκτισμό με τον πρόεδρο της ομάδας του.