ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ-ΚΑΣΤΕΛΛΑ 3-0: Βαθμολογική ανάσα πριν το ματς με το Καλοχώρι/Παντείχι

9 Μαρτίου 2019, 20:30
Νίκη μετά από 4 αγωνιστικές

Νίκη-ανάσα πήρε η ομάδα της Δροσιάς που είχε βρεθεί κοντά στην επικίνδυνη ζώνη, αφού δεν είχε γευτεί τη χαρά της νίκης τις προηγούμενες τέσσερις αγωνιστικές. Κέρδισε 3-0 την ουραγό Καστέλλα κι έφθασε τους 25  βαθμούς.

Τα δυο πρώτα γκολ πέτυχαν οι αδελφοί Ελευθερίου στο πρώτο ημίχρονο και λίγο μετά την έναρξη του δεύτερου 45λεπτου έγινε το 3-0. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ήταν πιο χαλαροί, αφού έχουν την Τετάρτη δύσκολο ματς με το Καλοχώρι/Παντείχι.

Ο Σωκράτης Ελευθερίου πέτυχε στο 21' το 1-0  κι έφθασε τα 5 γκολ (πρώτος σκόρερ του ΑΠΚΟ) και στο 43' ο Χάρης Ελευθερίου έκανε το 2-0, φθάνοντας ο ίδιος τα 4 γκολ.

Η νίκη εδραιώθηκε (3-0) στο 51' μετά από κόρνερ και κεφαλιά του Κάκου.

Διαιτησία: Γκάτσος, Καρβελάς-Παππάς.

ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ (Δημ. Αντωνόπουλος): Αναστασίου, Βησ. Νάνος (60' Κορδώνης), Σεϊνταράση, Δουρδουβέλας, Προβής, Κάκιος, Σ. Ελευθερίου (84' Ευ. Δεληγιάννης), Ν. Σουλιωτάκης (60' Καρλατήρας), Χ. Ελευθερίου, Βαρσαμάς, Μπασούκος (70' Τζέμος).

ΑΠΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ (Τακης Ακριτίδης): Ζενέλι, Λεοντής (56' Τριανταφύλλου), Γούσιας, Οσμάνι (56' Λαμάι), Κουβούσης, Βλάχος, Εμμανουέλ, Δημόπουλος (46' Παυλίδης), Παπαδόπουλος (72' Βάσσος), Ανα. Γραμματικόγιαννης, Αρχοντούλης.