ΩΡΕΟΙ-ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ 1-2: Ο Βασίλης Αναστασίου άφησε ξερούς τους βορειοευβοιώτες

17 Μαρτίου 2019, 20:45
Με δύο γκολ στο φινάλε.

Μία μεγάλη νίκη κρατούσε στα χέρια της η ομάδα των Ωρεών (στο γήπεδο Γουβών) κόντρα στον Ταμυναϊκό, αλλά μέσα σε λίγα λεπτά η διαφαινόμενη νίκη μετατράπηκε σε πικρή ήττα και οι Ωρεοί ...περπάτησαν τη διαδρομή παράδεισος-κόλαση στην προσπάθεια που κάνουν για να κρατηθούν στην Α' ΕΠΣΕ.

Στο 43' ο 43χρονος Αθανασίου με φάουλ για τους Ωρεούς έκανε το 1-0.

Με τον ίδιο τρόπο ο Ταμυναϊκός άγγιξε την ισοφάριση στο ξεκίνημα του β' ημιχρόνου, όταν φάουλ του Μάνου Αναστασίου σταμάτησε στο δοκάρι.

Η ώρα περνούσε, το 1-0 παρέμενε και στο 88' οι Ωρεοί έχασαν μεγάλη ευκαιρία με τον Ένεχ για να κάνουν το 2-0. Ο Ένεχ βρέθηκε απέναντι από τον Μητακίδη, έσκαψε την μπάλα, αλλά αυτή πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια.

Κι αμέσως μετά ήρθε η διπλή ψυχρολουσία για τους Ωρεούς.

Στο 89' ο Βασίλης Αναστασίου (φωτό) με σουτ λίγο κάτω από τη σέντρα έβαλε ένα απίθανο γκολ για το 1-1.

Στο 93' οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν ένα φάουλ και πάνω στην μπάλα πήγε ο Βασίλης Αναστασίου. Ο σκόρερ του πρώτου γκολ και πάλι από πολύ μακριά (πίσω από τη σέντρα ξανά) έστειλε την μπάλα συστημένη στα αντίπαλα δίχτυα κι έκανε το 1-2 που ήταν και το τελικό σκορ.

Διαιτησία: Παπακυριάκος, Τσιφλάκος - Κελεπούρης.

ΑΟ ΩΡΕΩΝ (Θαν. Γουρνάς): Δ. Μαυρούτσικος, Τζαφεράι, Καπλανάι, Γιουκάι, Τοουρφέ, Κατσός, Μούστος, Ι.-Φ. Μαυρούτσικος, Ενεχ, Δ. Αθανασίου (76' Ι. Αθανασίου), Σταματονικολός.

ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ (Γιάν. Καρβέλης): Μητακίδης, Φωτόπουλος (74' Ποδάρας), Δήμου (70' Ορσας), Κουτσαυλής, Βασ. Αναστασίου, Μάνος Αναστασίου, Λ. Πιλάτης, Κούτρας (78' Κροκόδειλος), Κοκκάλας (40' Πομάρες), Λάμπρου, Βρέττος.

Οι διαιτητές στους αγώνες των πρωταθλημάτων Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[21/11/2019 - 23:01]

Στο Λήλας-Ταμυναϊκός ο Φώτης με Κελεπούρη και Παππά ...περισσότερα

Μιχάλης Μαύρος: Δίνουμε μάχη για τη σωτηρία χωρίς ...κομπιουτεράκια

[21/11/2019 - 14:20]

Τι λέει ο προπονητής του ΑΟ Ν. Αρτάκης και για τον αγώνα της Κυριακής με τον Παναρκαδικό. ...περισσότερα