ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΒΟΙΑΣ: Τα αποτελέσματα στους αγώνες της Γ' φάσης

9 Οκτωβρίου 2019, 18:10
Οι 8 ομάδες της Προημιτελικής Φάσης

Ολοκληρώθηκε η Γ' φάση του Κυπέλλου Εύβοιας, όπου ο εκπρόσωπος της Γ' Εθνική (ΑΟΝΑ) και άλλες 7 ομάδες της Α' ΕΠΣΕ θα αποτελέσουν την 8άδα των Προημιτελικών.

Ο Αμαρυνθιακός προηγήθηκε 3-0 απέναντι στο Αυλωνάρι που έχασε πέναλτι, αντέδρασε στη συνέχεια, αλλά δεν κατάφερε να ισοφαρίσει.

Προηγήθηκε η Αιδηψός, αλλά ο ισχυρός Ηρακλής έκανε την αντεπίθεσή του και πήρε την πρόκριση με τρία γκολ σε 12 λεπτά.

Το 1993 είχε αγωνιστεί στος "8" του κυπέλλου ο Αρτεμισιακός και σήμερα η Σκεπαστή δεν ...τον άφησε να ξαναχαρεί, κερδίζοντας με το καθαρό σκορ, 0-3 (0-2 στο ημίχρονο).

Ο αγώνας της Ιστιαίας με τη Μακρυκάπα έγινε στα Βασιλικά, όπου οι "Λύκοι" πήραν άνετη πρόκριση με 1-4.

Στα πέναλτι κρίθηκε το ματς στο Αλιβέρι όπου ο Λήλας πήρε μεγάλη πρόκριση κόντρα στο δυνατό Ταμυναϊκό. Ο Πρίνος απέκρουσε το τελευταίο πέναλτι κι έδωσε την πρόκριση στην ομάδα του Βασιλικού.

[21/10/2019 - 20:36]

Στο τουρνουά που διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο Κανήθου "Τάσος Καμπούρης". ...περισσότερα

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΒΟΙΑΣ: Το πρόγραμμα των πρώτων Προημιτελικών

[21/10/2019 - 14:08]

Δυο ματς την τελευταία Τετάρτη του Οκτωβρίου και δύο την πρώτη του Νοεμβρίου ...περισσότερα