ΣΚΕΠΑΣΤΗ-ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 4-0: Ο Ζουζουλής διοργάνωσε 45λεπτο πάρτι

8 Μαρτίου 2020, 19:45
Πέταγε φωτιές ο φορ των γηπεδούχων.

Διοργανωτής σε προσωπικό πάρτι έγινε ο Δημήτρης Ζουζουλής, ο οποίος μέσα σε 45 λεπτά πέτυχε τέσσερα γκολ (!), έδωσε νωρίς τη νίκη στην ομάδα του, τη Σκεπαστή, κόντρα στον Ευβοϊκό Αγ. Νικολάου και ...φουλάρει για την πρωτιά στον πίνακα των σκόρερ της Α' ΕΠΣΕ.

Η αλήθεια είναι ότι θα πρέπει να ψάξει κανείς πάρα πολύ για να βρει στα κιτάπια της παγκόσμιας ποδοσφαιρικής ιστορίας έναν παίκτη να σκοράρει 4 φορές στο πρώτο ημίχρονο.

Στο β' ημίχρονο η Σκεπαστή άφησε το πόδι από το γκάζι, ο Ζουζουλής έβγαλε τις σφαίρες από το περίστροφο και το σκορ δεν πήρε μεγαλύτερες διαστάσεις.

Μόλις στο 1' ο Ζουζουλής άνοιξε το σκορ (1-0) και ακολούθησαν άλλα τρία γκολ από τον "Κίλερ", στο 22', στο 25' και στο 45'.

Με τα τέσσερα γκολ έφθασε τα 20 και έπιασε στην πρώτη θέση του πίνακα των σκόρερ τον Νίκο Σταματάκο του Ηρακλή, ο οποίος δεν είχε τη δυνατότητα να σκοράρει αυτή την αγωνιστική (η ομάδα του νίκησε 3-0 άνευ αγώνος τον Παντριαδικό).

Διαιτησία: Γ. Τουλούμης, Βλάχος-Γκρινιάρης.

ΣΚΕΠΑΣΤΗ (Στάθης Κατσικογιάννης): Σωτηρόπουλος (46' Αλεξανδρής), Ανα. Καψάλας, Ανδρέου, Γερογιάννης (48' Καρατζούδης), Ν. Καψάλας (50' Παναγιώτου), Κωνσταντός, Ζουζουλής, Ι. Βασ. Θαλασσινός, Μαυρούτσικος, Τηλιόπουλος, Γεωργίου (50' Π. Θαλλασινός).

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Γρηγόρης Μάλλιαρης): Τσάβαρης, Εμάνουελ, Ντούρμας, Χρήστου, Ειρ. Παρίσης (46' Μπαρίτας), Νάνος, Λύκος (75' Λ. Μαραγκός), Ανδρ. Παρίσης, Μακρής (72' Κούκουζας), Τζάνος, Τόγκος.

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΑΣ: Νέα αρχή μετά την αποχή με πολλά ατομικά ρεκόρ

[14/05/2021 - 17:34]

Τι πέτυχαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του συλλόγου στους Διασυλλογικούς Αγώνες ...περισσότερα

ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ: Πρώτη θέση στο Διασυλλογικό Ανδρών-Γυναικών

[14/05/2021 - 14:00]