Οι σκόρερ στους αγώνες του Κυπέλλου Εύβοιας για τη Β' φάση

20 Οκτωβρίου 2021, 18:35
Ο Τουζούν καθάρισε για τα Αλάτσατα στην παράταση. Πάλι σκόραρε δυο φορές ο Τσούμαρης της Καστέλλας.

ΑΛΑΤΣΑΤΑ-ΜΙΑΟΥΛΗΣ ΦΥΛΛΩΝ 2-1 (παράταση)

Τα Αλάτσατα, που απείλησαν αρκετές φορές την εστία του Μιαούλη, πήραν τελικά την πρόκριση για τους "16" στην παράταση, με γκολ που πέτυχε ο Χρήστος Τουζούν, στο 115'. Στο πρώτο μέρος προηγήθηκε ο Μιαούλης με γκολ του Κατσαρή και ισοφάρισε για τα Αλάτσατα με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ, στην έναρξη του β' ημιχρόνου, ο Αργυρός.

ΕΝΩΣΗ ΙΣΤΙΑΙΑΣ-ΑΡΤΕΜΙΣΙΑΚΟΣ 2-0

Κυριάρχησαν άνετα οι γηπεδούχοι που έχασαν σωρεία ευκαιριών, κυρίως με τον Θανάση Δήμου, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο πρώτο λεπτό του αγώνα. Στο 42' αποβλήθηκε από το διαιτητή κ. Πόγκα, ο τερματοφύλακας Νάτσιος των φιλοξενούμενων, γιατί έπιασε την μπάλα με το χέρι εκτός περιοχής. Το δεύτερο γκολ σημειώθηκε κι αυτό ...από τα αποδυτήρια με σκόρερ τον Δημήτρη Γλύκο.

ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ-ΚΑΣΤΕΛΛΑ 1-3

Με πολύ καλή απόδοση η ομάδα του Τάκη Σπυρόπουλου πήρε δίκαια το εισιτήριο για την επόμενη φάση μέσα στο Προκόπι, όπου προηγήθηκε στο 46' με τον Α. Γραμματικόγιαννη, ο οποίος στη λήξη του ημιχρόνου έχασε πέναλτι (άουτ). Ισοφάρισε ο Δανέλης για τους γηπεδούχους στο 53' και τα δυο γκολ της πρόκρισης πέτυχε ο Γιώργος Τσούμαρης (75' και 81'), ο οποίος είχε σκοράρει δις και την Κυριακή στο 0-2 της ομάδας του μέσα στην Κήρινθο.