ΚΑΛΟΧΩΡΙ/ΠΑΝΤΕΙΧΙ-ΣΚΕΠΑΣΤΗ 1-3: O Ζουζουλής ξαναπήρε το όπλο του και καθάρισε στο β' ημίχρονο

28 Νοεμβρίου 2021, 18:47
Ο δεινός φορ πέτυχε χατ-τρικ

"Μπόρα" πέρασε η Σκεπαστή στο προηγούμενο ματς με τη Μακρυκάπα και παραλίγο να ...σκεπαστεί και στο σημερινό παιχνίδι, στο Καλοχώρι/Παντείχι.

Παρότι βρέθηκε, όμως, πίσω στο σκορ έβγαλε αντίδραση και κατάφερε να φύγει με ένα σημαντικό διπλό, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Δημήτρη Ζουζουλή. Ο δεινός φορ ξαναπήρε τ' όπλο του και με χατ τρικ στο β' ημίχρονο ...καθάρισε για την ομάδα του κόντρα στον φιλότιμο ΑΟΚΠ.

Η Σκεπαστή μπήκε στον αγωνιστικό χώρο με σκοπό να κόψει τον αέρα τον γηπεδούχων. Στο 3' ο Τηλιόπουλος σημάδεψε το δοκάρι, ενώ είχε και χαμένο τετ α τετ με τον Γεωργίου, με τον Κατσιμήτρο να σώζει την εστία του.

Ο,τι δεν κατάφερε η Σκεπαστή με το "καλημέρα", το πέτυχε ο ΑΟΚΠ στο 6'. Συγκεκριμένα με σκόρερ τον Βαγγέλη Ρουμπή πήρε το προβάδισμα (1-0) και έκανε την Σκεπαστή να τρέχει, καθώς τα καναρίνια ήθελαν να επιστρέψουν στις νίκες μετά την ισοπαλία στη Δροσιά και την εντός έδρας ήττα από τη Μακρυκάπα.

Το παιχνίδι ήταν ανοιχτό και ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να παίζουν καλό ποδόσφαιρο και να δημιουργούν φάσεις, με τους γκολκίπερ Αλατζά και Κατσιμήτρο να ξεχωρίζουν.

Στο β' ημίχρονο η Σκεπαστή εμφανίστηκε πιο έτοιμη και αποφασισμένη να γυρίσει το παιχνίδι και τα κατάφερε με ένα παιδί που ξέρει ...ποιο μονοπάτι να ακολουθήσει για να βρει το γκολ.

Στο 47' ο "Ζούζου" ισοφάρισε σε 1-1 με πλασέ μετά από ασίστ του αρχηγού Θαλασσινού.

Στο 67' από φοβερή μπαλιά του Ντούρμα, ο Ζουζουλής βρέθηκε "φάτσα" με τον αντίπαλο γκολκίπερ και έκανε το 1-2.

Με την πλάστιγγα να έχει γείρει για τα καλά υπέρ της Σκεπαστής, ο επιθετικός με καταγωγή από τις Ροβιές βρήκε εκ νέου δίχτυα στο 72'. Ο "δαιμόνιος" μπακ Τηλιόπουλος τροφοδότησε τον Ζουζουλή και ο άσος των καναρινιών έκανε το 1-3 που ήταν και το τελικό σκορ.

Στη συνέχεια ήταν δύσκολο για τον ΑΟΚΠ να αντιδράσει και μοιραία υποχρεώθηκε σε ήττα.

Διαιτησία: Κηρύκος, Κοντογιαννίδης-Μαρίνος.

ΑΟ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ/ΠΑΝΤΕΙΧΙΟΥ (Κ. Σταματίου): Κατσιμήτρος, Σιγανός, Σαλεμής (78' Χ. Καραμπάς), Πεππές, Βλάχος, Θ. Ντεγιάννης, Χασανλλάρι, Αποστόλου, Σταμέλος (63' Ρούσσος), Ρουμπής, Κονόμι (46' Σαμαρτζής).

ΣΚΕΠΑΣΤΗ (Στάθ. Κατσικογιάννης): Αλατζάς, Καρατζούδης (65' Ντούρμας), Ανδρέου, Κανελλόπουλος, Καψάλας, Κωνσταντός, Ζουζουλής (93' Π. Θαλασσινός), Ι. Β. Θαλασσινός, Γεωργίου, Θαν. Θαλασσινός (91' Ιωάννου), Τηλιόπουλος.