ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΒΟΙΑΣ (Β' φάση): Τα αποτελέσματα και οι υπόλοιποι αγώνες

23 Νοεμβρίου 2022, 17:30
Διακοπή στο ματς Νεοχώρι-Αυλωνάρι -  Η ομάδα των Λουκισίων νικήτρια στο ντέρμπι της Ανθηδόνας - Δέκα ομάδες έχουν περάσει στις ...14 της επόμενης φάσης.

Στους αγώνες για τη Β' φάση του Κυπέλλου Εύβοιας που έγιναν σήμερα, Τετάρτη 23/11, ο Ταμυναϊκός πέρασε από την Κάρυστο κερδίζοντας με 4-1 (δείτε με ΚΛΙΚ ΕΔΩ τις λεπτομέρειες), ενώ το Νεοχώρι προκρίθηκε σε βάρος του Αυλωναρίου με νίκη 1-0 σε ένα ματς που διακόπηκε στο 75' επειδή οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 7 παίκτες.

Ο ΑΟΑ πήγε στο γήπεδο με μόλις 10 παίκτες, αφού αντιμετωπίζει διάφορα προβλήματα (τραυματισμοί, ιώσεις κλπ), όπως έγινε και στο ματς με τον Ταμυναϊκό το περ. Σάββατο. Στο ημίχρονο έμεινε με 9 παίκτες, ενώ στη συνέχεια τραυματίστηκαν και αποχώρησαν κι άλλοι παίκτες με αποτέλεσμα ο διαιτητής κ. Ντούρας να διακόψει το ματς στο 75' επειδή ο ΑΟΑ έμεινε με 6, κι ενώ ο Νηλέας είχε προηγηθεί στο σκορ με γκολ του Σμπιλήρη στο 64'.

Να σημειώσουμε ότι πέρυσι το Αυλωνάρι είχε αποκλείσει το Νεοχώρι στη β' φάση με ένα γκολ που πέτυχε στην παράταση, ενώ πρόπερσι ο Νηλέας είχε νικήσει στον έξτρα χρόνο με το χορταστικό 5-4. Οι δυο ομάδες είχαν ξανασυναντηθεί για το Κύπελλο στο γήπεδο Νεοχωρίου και είχε νικήσει ο ΑΟΑ με 2-1. ...Δηλαδή, το εισιτήριο της πρόκρισης το παίρνουν οι δυο ομάδες εναλλάξ...

Στο άλλο γειτονικό ντέρμπι της ημέρας που έγινε στη Δροσιά, η φιλοξενούμενη ομάδα των Λουκισίων πήρε τη νίκη - πρόκριση (2-0 επί του ΑΠΚΟ) σημειώνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Το πρώτο πέτυχε ο Δούκας με τη συμπλήρωση του ημιώρου και το δεύτερο ο Κωνσταντάγκας στο 60'.

Μέχρι τώρα έχουν προκριθεί για τη φάση των ...14, όπου θα λάβει μέρος και ο ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ:

► ΜΑΝΤΟΥΔΙ, ΑΙΔΗΨΟΣ, ΣΤΑΥΡΟΣ, ΛΟΥΚΙΣΙΑ, ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ, ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ, ΝΕΟΧΩΡΙ (από την Α' ΕΠΣΕ).

► ΙΣΤΙΑΙΑ, ΠΡΟΚΟΠΙ (από τη Β' ΕΠΣΕ).

Β' ΦΑΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΠΟΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 16/11/2022
ΙΣΤΙΑΙΑ - ΠΑΝΗΛΙΑΚΟΣ  5-1
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ - ΚΗΡΙΝΘΟΣ 3-0 α.α.

ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ - ΑΛΑΤΣΑΤΑ Μακρυκάπας

ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2022 (Β' ΦΑΣΗ): Τα φαβορί προχώρησαν εκτός της Ισπανίας!

[06/12/2022 - 22:50]

Τα καινούργια ζευγάρια. Πότε γίνονται τα επόμενα ματς.  Οι διασταυρώσεις μέχρι τον τελικό ...περισσότερα