ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ: Η Ρόμα με ήρωα τον Μανωλά απέκλεισε την Μπαρτσελόνα από την οποία είχε χάσει με 4-1 (VIDEO)

10 Απριλίου 2018, 23:51
Βόμβα μεγατόνων στο Champions League.

Απίστευτο κι όμως ...ρωμαϊκό. Η Ρόμα που είχε χάσει με 4-1 από τη Μπαρτσελόνα στο πρώτο ματς για τους "8" του Champions League, το βράδυ της Τρίτης (10/4), στον αγώνα ρεβάνς, νίκησε με 3-0 τους "μπλαουγκράνα" του Βαλβέρδε και τους απέκλεισε από τα ημιτελικά της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

Ηρωας και "Καίσαρας" της Ρόμα ήταν ο σέντερ μπακ της Εθνικής Ελλάδας, Κώστας Μανωλάς (φωτό), ο οποίος πέτυχε το χρυσό (τρίτο) γκολ στο 82', ενώ ήταν και απροσπέλαστος στην άμυνα.

Το 1-0 έγινε στο 6' με γκολ του Τζέκο και το 2-0 στο 57' με εύστοχο πέναλτι του Ντε Ρόσι.

Να σημειώσουμε ότι στο πρώτο ματς στη Βαρκελώνη όπου η Ρόμα είχε γνωρίσει βαριά ήττα με 4-1, ο Μανωλάς είχε βάλει αυτογκόλ(!), αλλά στη ρεβάνς πήρε το αίμα του πίσω με εντυπωσιακό τρόπο.

Είναι βαριά η φανέλα

Στον άλλο ημιτελικό η Λίβερπουλ άλωσε (1-2) το σπίτι της Μάντσεστερ Σίτι και σε συνδυασμό με το 3-0 του Ανφιλντ πέρασε πανηγυρικά στις τέσσερις κορυφαίες ομάδες. Η Μάντσεστερ Σίτι προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 1-0, αλλά η Λίβερπουλ το γύρισε στο β' ημίχρονο. Οπως και να το κάνουμε, η φανέλα των "ρεντς" είναι βαριά.