ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ-ΛΗΛΑΣ 7-8: Γκραν γκινιόλ πρόκριση-Τραυματίστηκε ο Γιάνναλος

23 Σεπτεμβρίου 2018, 20:17
Εσπασαν καρδιές.

Παιχνίδι γκραν γκινιόλ έγινε στον Αγ. Νικόλαο, με τον Λήλα να πέφτει από την ...Ακρόπολη και να βρίσκει πορτοφόλι.

Οταν το ρολόι σημάδεψε το 90' οι γηπεδούχοι κέρδιζαν 1-0 και ήταν έτοιμοι να πετάξουν εκτός Κυπέλλου -μετά τον Ελλήσποντο- και τον Λήλα.

Αλλά οι Βασιλικαριώτες ισοφάρισαν σε 1-1 με πέναλτι στο 91' και ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση.

Εκεί δεν άλλαξε κάτι (σ.σ. ο Λήλας έπαιζε με δέκα παίκτες) και στην "ρώσικη ρουλέτα" η ομάδα του Βασιλικού επικράτησε με 7-6 (8-7 συνολικό σκορ).

Ακόμη και τα πέναλτι ήταν ...χιτσκοκικά..!

Το παιχνίδι επισκιάστηκε από τον σοβαρό τραυματισμό (στο γόνατο) του Τηλέμαχου Γιάνναλου (φωτό) του Ευβοϊκού που μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο Χαλκίδας και από 'κει στο νοσοκομείο "Μετροπόλιταν" της Αθήνας.

Ο Νάνος στις καθυστερήσεις του α' ημιχρόνου με εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 1-0.

Ο Λήλας στην επανάληψη ήταν καλύτερος και στο 90' κέρδισε πέναλτι (για χέρι) που αμφισβητήθηκε από τους γηπεδούχους.

Ο γκολκίπερ Ερμής Τόρα έκανε από την άσπρη βούλα το 1-1 και έστειλε το γειτονικό ντέρμπι στην παράταση.

Από το 85' ο Λήλας έπαιζε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Γιώργου Τσαλιαγκού.

Ανδρέου (άουτ)

Διαιτησία: Φώτης, Ιωάννου-Κοντογιαννίδης.

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Γρηγόρης Μάλλιαρης): Τσιμπός, Ντούνας (115' Ανδρέου), Λευτ. Μαραγκός, Γιάνναλος (5' λ.τρ. Ντούρμας), Παν. Μαραγκός, Βαγγ. Αυλωνίτης, Βαγγ. Λύκος, Νάνος, Τσιβίκας (70' Κρεμασμένος), Νικ. Μήτρου, Τζάνος (77' Λάμπρου).

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Τάσος Ταυταρίδης): Τόρα, Κικίδης (113' Βανγκιέλι) Ευαγγελινός, Θαν. Μακρής (Πρίφτι), Χαζαρίδης, Αγγελάκης, Παπίλας, Πεσχύρας (Τσούρα), Αρ. Μακρής, Γ. Τσαλιαγκός, Βάθης.

Οι διαιτητές στους αγώνες των πρωταθλημάτων Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[21/11/2019 - 23:01]

Στο Λήλας-Ταμυναϊκός ο Φώτης με Κελεπούρη και Παππά ...περισσότερα

Μιχάλης Μαύρος: Δίνουμε μάχη για τη σωτηρία χωρίς ...κομπιουτεράκια

[21/11/2019 - 14:20]

Τι λέει ο προπονητής του ΑΟ Ν. Αρτάκης και για τον αγώνα της Κυριακής με τον Παναρκαδικό. ...περισσότερα