ΚΑΛΟΧΩΡΙ/ΠΑΝΤΕΙΧΙ-ΔΡΟΣΙΑ 0-1: Με το γκολ του Χάρη ...χάρηκε

20 Οκτωβρίου 2018, 20:30
Παράπονα των γηπεδούχων για την αποβολή του Ισσαρη στο 65'.

Με ένα γκολ του Χάρη Ελευθερίου στο β' ημίχρονο, η Δροσιά έφυγε με το διπλό από το Καλοχώρι/Παντείχι επικρατώντας με 1-0 των γηπεδούχων.

Με δέκα παίκτες από το 65' έπαιξαν οι γηπεδούχοι λόγω αποβολής του Ισσαρη με δεύτερη κίτρινη (το αποτέλεσμα ήταν 0-0).

Το παιχνίδι ήταν εξαρχής ανοιχτό και το πρώτο ημίχρονο μετατράπηκε σε ένα ρεσιτάλ χαμένων ευκαιριών και για τις δύο ομάδες.

Οι δύο αντίπαλοι πήγαν στα αποδυτήρια με το 0-0, αλλά το σκορ θα μπορούσε να ήταν και ...3-3.

Στην αρχή από ενέργεια του Σαμπάνη η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι της εστίας του γκολκίπερ της Δροσιάς, ενώ αμέσως μετά χάθηκε διπλή κλασική φάση για τη Δροσιά με πρωταγωνιστή τον Χάρη Ελευθερίου.

Σκυτάλη πήρε ο Βαρσαμάς που αστόχησε κι αυτός με τη σειρά του 2-3 φορές από ευνοϊκή θέση.

Η Δροσιά είχε μία ελαφριά υπεροχή και έβγαινε με ευκολία στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και σε θέση βολής.

Αλλά και το Καλοχώρι ξαναπήρε μέτρα μετά το ημίωρο και με -δουλεμένο στην προπόνηση- τρανζίσιον, σε τρεις περιπτώσεις -με τους Ζουρμπουλή, Καραμπά και Σαμπάνη- θα μπορούσε κάλλιστα να είχε σκοράρει.

Εξαιρετικοί ήταν κάτω από τις εστίες τους οι δύο γκολκίπερ Δρεναφτσής και Αραβανής που κράτησαν το "μηδέν".

Το δεύτερο ημίχρονο είχε λιγότερες φάσεις, αλλά περισσότερη ένταση.

Το Καλοχώρι ήταν καλύτερο και έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Ζαχαριάδη που δεν πρόλαβε παράλληλη πάσα του Καραμπά στο 48'.

Η Δροσιά "απάντησε" με ευκαιρία του Μπασούκου, ο οποίος ήταν αρκετά απειλητικός και στο α' ημίχρονο, τρυπώντας την αντίπαλη άμυνα από αριστερά.

Στο 65' έγινε μία φάση που ξεσήκωσε θύελλα διαμαρτυριών από πλευράς γηπεδούχων. Σ' ένα σουτ που έγινε, η μπάλα χτύπησε στο χέρι του πεσμένου Ισσαρη και ο διαιτητής Φώτης του έδειξε την δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Οι του Καλοχωρίου/Παντ. έκαναν λόγο για ακούσιο χέρι, αλλά η ομάδα τους αναγκάστηκε να συνεχίσει στο ματς με παίκτη λιγότερο.

Η Δροσιά ξαναπήρε την κατοχή και στο 79' μετά από φάση διαρκείας, ο Χάρης Ελευθερίου (φωτό πάνω, λίγο μετά το γκολ) με ξερό σουτ από το ύψος της περιοχής έκανε το 0-1.

Στο 91' το Καλοχώρι/Παντ. έχασε μεγάλη ευκαιρία όταν από παράλληλη πάσα του Π. Ζουρμπουλή, ο Χ. Ζουρμπουλής δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Διαιτησία: Φώτης, Πριόνας - Πασχαλίδης.

ΚΑΛΟΧΩΡΙ/ΠΑΝΤΕΙΧΙ (Γιάννης Φούρλης): Δρεναφτσής, Ντούκα, Καραλής, Ισσαρης, Σαμαρτζής, Δαμπάνης (80' Σακάλογλου), Ζαχαριάδης (80' Τουρχανάι), Π. Ζουρμπουλής, Χ. Ζουρμπουλής, Θεοδ. Καραμπάς, Ι. Σαμπάνης.

ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ (Δημήτρης Αντωνόπουλος): Αραβανής, Σεϊνταράση, Δεληγιάννης, Δουρδουβέλας, Προβής (75' Καρλατήρας), Κάκιος, Μπασούκος (89' Τζέκος), Σουλιωτάκης (61' Σ. Ελευθερίου), Αργυρός, Βαρσαμάς, Χ. Ελευθερίου (93' Νανοσβής).

Φάση από το σημερινό ματς.

Οι διαιτητές στους αγώνες των πρωταθλημάτων Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[21/11/2019 - 23:01]

Στο Λήλας-Ταμυναϊκός ο Φώτης με Κελεπούρη και Παππά ...περισσότερα

Μιχάλης Μαύρος: Δίνουμε μάχη για τη σωτηρία χωρίς ...κομπιουτεράκια

[21/11/2019 - 14:20]

Τι λέει ο προπονητής του ΑΟ Ν. Αρτάκης και για τον αγώνα της Κυριακής με τον Παναρκαδικό. ...περισσότερα