Β ΕΠΣΕ (1ος ΟΜΙΛΟΣ): Εκπληκτικό το τελευταίο15λεπτο στον αγώνα Ταξιάρχης-Ερμής Πηλίου

26 Νοεμβρίου 2018, 21:15
AKOMH: Εχαναν 2-0 οι Γούβες και ισοφάρισαν στο 90' - Πρώτος βαθμός για τον Αγιο με ΟΠΑ.

Ενα εκπληκτικό 15λεπτο, το τελευταίο του αγώνα Ταξιάρχης-Ερμής Πηλίου, αποζημίωσε τους θεατές που έδωσαν το "παρών"  στο γήπεδο του Ν. Πύργου την Κυριακή το μεσημέρι.

Ο αγώνας ήταν για την 7η αγωνιστική του Α' ομίλου της Β' ΕΠΣΕ, όπoυ κυριάρχησαν οι ισοπαλίες. Από τα 6 ματς έληξαν με "Χ" τα πέντε και μόνο το Μαντούδι κέρδισε στις Κεχριές.

Δείτε στα γρήγορα τα ματς...

ΑΕ ΤΑΞΙΑΡΧΗ-ΕΡΜΗΣ ΠΗΛΙΟΥ................ 2-2

Στα τελευταία 15 λεπτά ...θυμήθηκαν να βάλουν γκολ οι δυο ομάδες που προηγήθηκαν από μια φορά η κάθε μία, αλλά δεν νίκησε καμία.

Πρώτοι άνοιξαν το σκορ οι φιλοξενούμενοι με τον Ανδρίτσο στο 76', αλλά μετά από τρία λεπτά (79') ισοφάρισε ο Μπαλαμούτης για τον Ταξιάρχη. Και πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί από τους γηπεδούχους, ο Χουβαρδάς (81') πέτυχε κι άλλο γκολ κάνοντας το 2-1. Αυτό το τέρμα, όμως, δεν πρόλαβαν να το χαρούν, αφού λίγα λεπτά αργότερα, με  απευθείας εκτέλεση φάουλ, ο Τσούρτης ισοφάρισε σε 2-2.

Αυτός ήταν ο πρώτος βαθμός για την ομάδα του Ταξιάρχη.

Διαιτητής ήταν ο Δημήτρης Μουρτίκας με βοηθούς την Ελένη Καραβά και τον Θοδωρή Μαρίνο.

ΑΕ ΤΑΞΙΑΡΧΗ: Σάμιος, Τσαμούρογλου, Κριάρης, Καπόλος, Κοντογιάννης, Μπαλαμούτης, Μισιρλής (68’ Δέσπους), Λυσσέας, Καραβάς, Δημητράκης (88’ Παπαγιαννόπουλος), Χουβαρδάς.

ΕΡΜΗΣ ΠΗΛΙΟΥ: Αλεξανδρής, Κοτρώνης, Δ. Παπαγεωργίου, Δασκαλόπουλος, Ι. Παπαγεωργίου, Καμπούρης, Σοφρώνης, Τζαφέρος, Α. Ανδρίτσος, Τσούρτης, Λιάσκος (84’ Μπαϊμπάκης).

ΑΕ ΚΗΡΙΝΘΟΥ-ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ ..........................2-2

Μέσα σε τρία λεπτά (11'-13') οι κιτρινόμαυροι της Κηρίνθου πέτυχαν δυο γκολ με τους Νίκο Ραβανό, Γιάννη Καστανιώτη και προηγήθηκαν 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι που είχαν ελλείψεις, δεν το έβαλαν κάτω. Αφού μείωσαν στο 63' με τον Τουρέ Θίνι, ...πάγωσαν τους γηπεδούχους στο 90' με γκολ που πέτυχε ο Δημήτρης Σελίμης και έτσι κατάφεραν να φύγουν με το βαθμό της ισοπαλίας.

Ο Γιάννης Μπούρικας διαιτήτευσε το ματς με βοηθούς τη Σοφία Νικολάου και τον Γιώργο Αντωνίου.

ΑΕ ΚΗΡΙΝΘΟΥ: Ν. Σταματίου, Α. Μόσχου, Γρηγ. Βρέττος (46' Ι. Τσώτος), Γιώρ. Βρέττος, Γ. Σεφέρης, Ν. Περήφανος, Ε. Τζανής (43' Ι. Σταματέλος), Ν. Ραβανός, Γ. Περήφανος, Δ. Τσούτσικας (53' Ε. Σταμούλος), Ι. Καστανιώτης (79' Β. Μπαλατσός).

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ: Χ. Πλατιάς (36' Α. Γιάγκος), Α. Φλέβας, Γ. Μπουλουγούρης, Γ. Στραφιώτης, Γ. Δελχάς (53' Α. Βαλμάς), Σ. Νάτσιος, Π. Σούρλας, Α. Γαβριήλ (83' Ι. Γεροκωνσταντής), Τουρέ Θίνι, Χ. Βασιλείου.

ΑΟ ΑΓΙΟΥ-ΟΠΑ ΑΙΔΗΨΟΥ......... 0-0

Τον πρώτο του βαθμό πήρε ο Αγιος που επέστρεψε φέτος στη Β' κατηγορία. Το ματς, πάντως δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας.

Διαιτήτευσε ο Διονύσης Δανιηλίδης με βοηθούς τους Νέγρη, Ντουμάνη.

ΑΟ ΑΓΙΟΥ: Κ. Μπουροδήμος, Γ. Κυπραίος, Μ. Πρέντι, Αν. Κερασιώτης, Κ. Γουδάς, Σ. Καπλανάι (85'Κ. Κατσαρής), Σκ. Καλλάι, Β. Δημουλάκης, Ν. Δημητράνας (70' Ευ. Αλμπάνης), Κ. Δημουλάκης, Στ. Λαζαρίδης (90' Λάιος).

ΟΠΑ Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ: Κ. Χαντζής, Γ. Αυγέρης, Ι. Μισιρλής, Μ. Αναγνώστου, Λ. Λιαρός, Δ. Σαββόπουλος (76' Σπ. Γαλιατσάτος), Λ. Ουζούνογλου, Μ. Υδραίος, Π. Αναγνώστου, Ευ. Μαυροζούμης.

[21/11/2019 - 14:20]

Τι λέει ο προπονητής του ΑΟ Ν. Αρτάκης και για τον αγώνα της Κυριακής με τον Παναρκαδικό. ...περισσότερα