Αθλητικά

Οι βαθμολογίες της Α' και Β' ΕΠΣΕ μετά τους αγώνες του Σαββάτου και οι σκόρερ της ημέρας

Οι βαθμολογίες της Α' και Β' ΕΠΣΕ μετά τους αγώνες του Σαββάτου και οι σκόρερ της ημέρας
20 Νοεμβρίου 2021, 17:23
Χατ τρικ από τον 42χρονο Βαγγέλη Γκίκα. Από δυο γκολ σημείωσαν Φτούλης, Λαδογιάννης, Αργυρός, Βλάχος και Αλαφάκης.

 

O AOX κέρδισε 3-0 το Λήλα στη Λάμψακο και πέρασε προς το παρόν, μόνος στο ρετιρέ της βαθμολογίας στην Α' ΕΠΣΕ, ενώ ανέβηκε αισθητά και ο Αμαρυνθιακός (νίκησε 3-0 τη Δροσιά) που ισοβαθμεί πλέον στην 4η θέση με την Κάρυστο, η οποία αγωνίζεται την Κυριακή στην έδρα της με το Καλοχώρι/Παντείχι.

Δείτε με κλικ ΕΔΩ το ρεπορτάζ από τον αγώνα του ΑΟΧ στη Λάμψακο με την ομάδα του Βασιλικού κι ΕΔΩ τις λεπτομέρειες του αγώνα Αμαρυνθιακός-ΑΠΚΟ Δροσιάς.

Στη Β' κατηγορία της Εύβοιας και στο βορρά, η Αναγέννηση Μαντουδίου συνέχισε το σερί των νικηφόρων αποτελεσμάτων της και παραμένει σταθερά στην κορυφή της βαθμολογίας του ομίλου. Σήμερα κέρδισε 2-0 στη γειτονική Κήρινθο με γκολ που πέτυχαν ο Κοντάκης και ο Μαναρίτσας με εύστοχο πέναλτι.

Στον άλλο αγώνα του ομίλου, ο Ατρόμητος Βασιλικών νίκησε 3-1 στην Αιδηψό τον ουραγό ΟΠΑ που παραμένει χωρίς βαθμό μετά από 6 αγώνες.  Ο Δημήτρης Λαδογιάννης μετά το χατ-τρικ της περ. Κυριακής πέτυχε δυο γκολ (13' και 90'). Το 2-0 σημείωσε ο Κομποθανάσης στο 75', ενώ το γκολ των γηπεδούχων πέτυχε στις καθυστερήσεις (95') του αγώνα ο Μαστρογιάννης.

Πεντάρα έριξαν τα Αλάτσατα στο Ληλάντιο και περιμένουν αύριο την εξέλιξη του ντέρμπι στα Λουκίσια (η τοπική ομάδα υποδέχεται την Προποντίδα) για να δουν αν θα μείνουν χωρίς συγκάτοικο στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Και τα 5 γκολ  των Αλατσάτων σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, από  τους Αργυρό 2 (6' και 8'), Βλάχο 2 (17' και 27'), και Πουλιπούλη (45΄).

Νέα νίκη για την ΑΕΧ του Παναγιώτη Ελευθερίου, που επικράτησε στου Τσαλίκη/Παπίλα του ΠΑΟ Πολιτικών με τρία γκολ που σημείωσε στα πρώτα 12 λεπτά του ματς! Δυο γκολ πέτυχε ο Αλαφάκης (2' και 12') κι ένα ο Γουναρόπουλος (4'). Μείωσε στο 51' ο Μπίτσος για τους φιλοξενούμενους.

Στο νότιο όμιλο πέρασε πρώτη η ομάδα των Ζαράκων μετά την επιβλητική της νίκη επί του Αγίου Λουκά (αύριο παίζουν μεταξύ τους στο Νεοχώρι οι δυο πρωτοπόροι, πριν το σημερινό αγώνα, Νηλέας και Μιαούλης). Ο Βαγγέλης Γκίκας (φωτό) επανήλθε φέτος στην ενεργό δράση και αποδεικνύει ότι παραμένει εκτελεστής παρά τα 42 του χρόνια, σημειώνοντας χατ-τρικ σήμερα (7', 40' και 87'), ενώ τα άλλα δύο πέτυχαν άλλοι δυο σκόρερ της ομάδας, ο Γιώργος Ντόβολης και ο Αλέξανδρος Σταμέλος (έφθασαν τα 5 γκολ συνολικά).

Για το νότιο όμιλο και πιο κεντρικά έγινε άλλο ένα ματς όπου ο Ερμήλιος κέρδισε 2-0 τον Ευβοϊκό στον ¶γιο Νικόλαο με δυο γκολ που πέτυχε ο Φτούλης (47' και 93').

 

Δείτε πως διαμορφώθηκαν και οι βαθμολογίες στην Α' και Β' ΕΠΣΕ μετά τους αγώνες του Σαββάτου

 

Α' ΕΠΣΕ

ΑΓ. ΓΚΟΛ ΒΑΘ.
1 ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ 7 16-5 17
2 ΑΟ ΜΑΚΡΥΚΑΠΑΣ 6 14-5 14
3 ΣΚΕΠΑΣΤΗ 2005 6 7-4 12
4 ΑΟ ΚΑΡΥΣΤΟΥ 6 9-7 11
5 ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ 7 9-5 11
6 ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ 6 14-11 10
7 ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ 6 12-11 9
8 ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ 6 6-5 9
9 ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ 7 13-17 7
10 ΑΟ ΑΙΔΗΨΟΥ 6 9-12 5
11 ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ 6 8-15 4
12 ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ 6 4-9 4
13 ΚΑΛΟΧΩΡΙ/ΠΑΝΤΕΙΧΙ 6 5-11 4
14 ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 7 6-15 3
         
         
 

Β' ΕΠΣΕ-1ος όμιλος

ΑΓ. ΓΚΟΛ ΒΑΘ.
1 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ 6 10-2 18
2 ΑΠΣ ΣΤΑΥΡΟΥ 6 24-4 13
3 ΑΠΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ 6 15-4 13
4 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ 6 13-5 11
5 ΕΝΩΣΗ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 5 7-5 8
6 ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ 5 12-7 7
7 ΑΡΤΕΜΙΣΙΑΚΟΣ 5 8-15 6
8 ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ 6 9-16 6
9 ΑΕ ΚΗΡΙΝΘΟΥ 7 5-16 4
10 ΑΕ ΤΑΞΙΑΡΧΗ 5 5-13 3
11 ΟΠΑ ΑΙΔΗΨΟΥ 6 2-23 0
         
         
 

Β' ΕΠΣΕ-2ος όμιλος

ΑΓ. ΓΚΟΛ ΒΑΘ.
1 ΑΟ ΑΛΑΤΣΑΤΩΝ 6 19-6 16
2 ΑΕ ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ 5 18-4 13
3 ΑΟ ΛΟΥΚΙΣΙΩΝ 5 11-4 12
4 ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ 5 15-7 10
5 ΑΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 7 13-15 10
6 ΠΑΟ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ 7 10-11 9
7 ΑΟ ΑΥΛΙΔΑΣ 5 7-9 7
8 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 6 11-13 6
9 ΑΕ ΚΑΘΕΝΩΝ 6 10-17 6
10 ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ 6 4-17 2
11 ΠΑΡΑΛΙΑ ΑΥΛΙΔΑΣ 6 4-19 1
         
         
 

Β' ΕΠΣΕ-3ος όμιλος

ΑΓ. ΓΚΟΛ ΒΑΘ.
1 ΑΟ ΖΑΡΗΤΡΑ 7 19-12 13
2 ΝΗΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ 5 8-6 12
3 ΜΙΑΟΥΛΗΣ ΦΥΛΛΩΝ 5 10-5 11
4 ΑΟ ΔΥΣΤΟΥ 5 9-5 10
5 ΑΟ ΚΡΙΕΖΩΝ 6 10-11 9
6 ΕΡΜΗΛΙΟΣ ΑΝΘΗΔΩΝΟΣ 5 12-11 7
7 ΑΟ ΣΚΥΡΟΥ 4 9-5 6
8 ΑΟ ΜΑΡΜΑΡΙΟΥ 5 5-7 5
9 ΝΕΑ ΣΤΥΡΑ 6 8-15 4
10 ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 6 4-8 3
11 ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΛΟΥΚΑ 6 7-16 2

 

 

ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α' και Β' ΕΣΚΑΣΕ: Αποτελέσματα, βαθμολογίες, επόμενη αγωνιστική

Α' και Β' ΕΣΚΑΣΕ: Αποτελέσματα, βαθμολογίες, επόμενη αγωνιστική
Αθλητικά
[24/01/2022 - 12:57]

Τρεις νίκες από τις ομάδες της Εύβοιας - Ακάθεκτη συνεχίζει η ΑΓΕΧ ...περισσότερα

ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 55-62: Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα τςη Ιστιαίας

ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 55-62: Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα τςη Ιστιαίας
Αθλητικά
[24/01/2022 - 11:56]

Αποτελέσματα-Βαθμολογία- Επόμενη αγωνιστική στο 2ο όμιλο της Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ...περισσότερα