Β ΕΠΣΕ (2ος ΟΜΙΛΟΣ): Χέρι-χέρι Προποντίδα και Ερμήλιος, αλλά πίσω απ' τον Ευβοϊκό

4 Δεκεμβρίου 2018, 18:28
Δείτε στα γρήγορα, τι έγινε στους αγώνες ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ-ΑΕΚ, ΕΡΜΗΛΙΟΣ-ΑΛΑΤΣΑΤΑ, ΑΕΧ-Αγ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ και ΑΦΡΑΤΙ-ΛΟΥΚΙΣΙΑ

Ολοκληρώθηκε η 8η αγωνιστική στο 2ο όμιλο της Β' ΕΠΣΕ, χωρίς ν' αγωνιστεί ο πρωτοπόρος Ευβοϊκός Αγ. Νικολάου που έκανε το ρεπό του.

Οι δυο ομάδες που τον ακολουθούν, πάντως, η Προποντίδα και ο Ερμήλιος συνεχίζουν ...χέρι-χέρι, κερδίζοντας το Σάββατο χωρίς να δεχθούν γκολ.

Οπως και το Αφράτι που πέτυχε ένα τέρμα και νίκησε τα Λουκίσια, ενώ δεν πέτυχε κανένας γκολ στην αναμέτρηση ΑΕΧ-Αγιος Αθανάσιος.

Δείτε τι έγινε στα ματς...

ΑΕ ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ-ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ   4-0

Με το ζόρι συμπλήρωσε 11άδα η ΑΕΚ, "έφαγε" και γκολ από τα πρώτα λεπτά και η Προποντίδα καθάρισε εύκολα τη συμπολίτισσα, που εξακολουθεί να μην έχει κερδίσει ούτε βαθμό στο πρωτάθλημα.

Σόου έδωσε ο Ευθύμης Τσιαμπαλής που πέτυχε χατ τρικ σκοράροντας τρεις φορές (4', 36' 68' ). Ο νεαρός φορ της "Μπάρτσα" είχε σκοράρει πάλι στην πρεμιέρα, αλλά δεν αγωνίστηκε στη συνέχεια και επανήλθε την πρ. αγωνιστική.

Το σκορ έκλεισε ο Ιωακείμ Τσακόγιας στο 86'.

Διαιτησία: Γκάτσος, Σιαπλαούρας-Καρβελάς

ΑΕ ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ (Δημ. Καραγιάννης): Σιμιστήρας, Αθανασίου, Σαμαράς, Θαλάσσης (84' Φατούσης), Φρυγανάς, Σταθόπουλος, Αναγνώστου, Χ. Τσακλάνος (68' Παράκατης), Τσιαμπαλής (65' Βελούσι), Τσακόγιας, Gjoshi (80' Δ. Τσακλάνος).

ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ: Δαφνής, Παπαγεωργίου, Σκαρλάς, Σταμέλος, Τοουρφέ, Μπέτσας, Στερ. Αποστολίδης, Σταμ. Αποστολίδης, Λυμούρης, Τομαράς, Ιω. Κοκκάλας.

ΕΡΜΗΛΙΟΣ ΑΝΘΗΔΩΝΟΣ-ΑΟ ΑΛΑΤΣΑΤΑ 3-0

Αργησε  ο Ερμήλιος να σκοράρει κι όταν το έκανε πήρε μπρος για τα καλά... εκμεταλλευόμενος και την αριθμητική του υπεροχή.

Μέσα σε 15 λεπτά στο τέλος του αγώνα σημειώθηκαν και τα τρία γκολ κι ενώ από το 57' οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Λευτέρη Γκίνη, ο οποίος δέχτηκε τη 2η κίτρινη κάρτα. Ο ίδιος είχε διαπληκτισμό στη συνέχεια με αντίπαλο και η ποινή του αναμένεται να μεγαλώσει...

Το 1-0 έγινε από τον Οτσκα (77')  που σκοράρει για 4η συνεχόμενη αγωνιστική.

Το 2-0 έγινε στο 88' από έναν παίκτη ...ρεζέρβα, τον Στέλιο Πέντσιο και στις καθυστερήσεις ο Σπύρος Παναγιώτου έκανε το τελικό 3-0.

Διαιτησία: Φώτης, Αντωνίου Χ.-Μακρής.

ΕΡΜΗΛΙΟΣ ΑΝΘΗΔΩΝΟΣ (Παναγιώτης Ελευθερίου): Παμφίλης, Μπουρνάζος, Φρυγανάς, Μπακρής, Κορδώνης, Νικολάου, Γρηγοριάδης (82′ Πέντσιος), Βαβουλιώτης (63′ Αγγελώνιας), Βοϊλάκης (52′ Σιαφτούλης), Παναγιώτου, Ότσκα (84′ Πλέρος).

ΑΟ ΑΛΑΤΣΑΤΑ (Γιώργος Δάβρης): Δεληγιάννης, Μπαϊμπάκης, Τσιτσόπουλος, Ντούκα, Παπίλας, Κουτσαυλής, Στρατής (91′ Γ. Τσάλλας), Τουζούν (65′ Καραγιάννης), Γκίνης, Βλάχος (91′ Ndoka), Σελιανίτης (86′ Δ. Τσάλλας).

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΦΡΑΤΙΟΥ-ΑΟ ΛΟΥΚΙΣΙΩΝ 1-0

Ενα γκολ ήταν αρκετό για να επιστρέψει στις νίκες η ομάδα του Αφρατίου, ύστερα από 40 ημέρες (τελευταία νίκη επί του Κεραυνού στην 3η αγωνιστική).

Χρυσός σκόρερ για την ...αναγέννηση της Αναγέννησης ο Παναγιώτης Σίδερης, δυο λεπτά μετά την έναρξη του β' ημιχρόνου.

Διαιτησία: Δανιηλίδης, Νέγρης-Σιμιτζής.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΦΡΑΤΙΟΥ (Σωτήρης Τζανής): Μίχος, Πρασσάς, Βάθης, Βαλκάνος, Μπούρικας, Μαντάς, Αναγνώστου,Σολογιάννης (89' Γεωργίου), Σπανός (61' Καλύβας), Σίδερης.

ΑΟ ΛΟΥΚΙΣΙΩΝ (Σταύρος Γιαννάκης): Λιάκος, Κ. Φρούσης, Τριανταφύλλου (59' Μπουλούκος), Παλαιολόγος, Αποστόλου, Ακάς, Λουκατζίκος (89' Κόλλιας), Σαράπης (71' Θεοδώρου), Γκοζντάρι (35' Βαλμάς), Παπασχόλης, Ισαλλάρι.

ΑΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 0-0

Το μοναδικό ματς του ομίλου που έληξε χωρίς νικητή. Η ΑΕΧ, για δεύτερη συνεχόμενη φορά, φέρνει στο γήπεδό της 0-0 και σημειώνουμε ότι δεν έχει κερδίσει ακόμη στου Τσαλίκη/Παπίλα.

Από την πλευρά του, ο Αγιος Αθανάσιος είχε τρεις νίκες μακριά από την έδρα του και για πρώτη φορά δεν κέρδισε, αλλά ...ούτε έχασε.

Στο 88' αποβλήθηκε ο Αλεξίου της ΑΕΧ επειδή χτύπησε αντίπαλο.

Διαιτησία: Σιμιτζής, Κοτταρά-Νικολάου.

ΑΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Παναγιώτης Χάλιος): Σταθαράς (71′ Τσαμασφύρας), Τσώκος, Τσόγκας, Στούρας, Πατουλιάς, Ματσούκας, Παπουτσόγλου (61′ Γρίβας), Μπήτας (75′ Μπαρμπούνης), Αλεξίου, Αρβανάκος, Κίλιμπας (85′ Γεραντώνης).

ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ (Θανάσης Τζάθας): Γιαμάς, Φεϊοζόλη (18′ Λύρας), Γέγκο, Μακρής, Μπελίτσος, Παπακυριάκου, Ρουμπής, Γ. Ραζος (68′ Ξουρίκης), Μάλλιαρης (55′ Σιαράπης), Τρίκκας, Ζώγας (55′ Κ. Ράζος).

[21/11/2019 - 14:20]

Τι λέει ο προπονητής του ΑΟ Ν. Αρτάκης και για τον αγώνα της Κυριακής με τον Παναρκαδικό. ...περισσότερα