ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΒΟΙΑΣ: Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ

9 Σεπτεμβρίου 2018, 20:15
Στην παράταση πέρασαν Απόλλων Ερέτριας και Σκεπαστή

Συνεχίστηκαν οι αγώνες Κυπέλλου Εύβοιας για την Α' φάση, ενώ έγινε και ένα ματς για τη Β' φάση.

To Σάββατο οι Κονίστρες απέκλεισαν τα Ζάρκα με γκολ που σημείωσε στο 82' ο Μούντριχας, ενώ η Δροσιά με 3-0 κέρδισε στο Βαθύ την επανεμφανισθείσα Αυλίδα, με γκολ που πέτυχαν οι Χάρης Ελευθερίου και Σωκράτης Ελευθερίου (2), (ρεπορτάζ για το ματς Ολυμπιακού-Βατώντα με κλικ ΕΔΩ).

Την Κυριακή, έμειναν έξω από το κύπελλο άλλες δυο ομάδες Α' κατηγορίας (είχαν αποκλειστεί το περ. Σαββατοκύριακο Τριάδα, Αιδηψός και Ολυμπος).

Ο Αγιος Αθανάσιος απέκλεισε την Καστέλλα (διαβάστε λεπτομέρειες με κλικ ΕΔΩ) και ο Ευβοϊκός Αγ. Νικολάου τον Ελλήσποντο,  (ρεπορταζ από το ματς αυτό ΕΔΩ).

Η Αρτάκη πέρασε με τεσσάρα από τα Φύλλα. Τα γκολ πέτυχαν οι: Καραντάκης (2), Κούκα και Κολιόπουλος.

Οι Ωρεοί με δυο γκολ του αρχηγού της ομάδας Βαγγέλη Μούστου στο διάστημα 60'-70' κέρδισαν στις Γούβες και πέρασε στη Β' φάση, όπως και η Σκεπαστή που νίκησε τα Βασιλικά στην παράταση (λεπτομέρειες ΕΔΩ).

Η Δόξα Προκοπίου κέρδισε 1-0 στην Αιδηψό τον Αγιο με γκολ του Μακρή στο 62'. Εκτός έδρας (στις Κεχριές) κέρδισε και η Ιστιαία, Απέκλεισε τον Ακράτητο με δυο γκολ του Δήμου στο 10' και στο 79'.

Δείτε λεπτομέρεις με κλικ από τα παιχνίδια Νεοχώρι-Ταμυναϊκός και Μαρμάρι-Αυλωνάρι.

Το ματς για τη Β' φάση στη Μακρυκάπα, όπου η τοπική ομάδα ισοφάρισε λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα του κ. Φώτη, κρίθηκε στην παράταση με γκολ του Κικίδη (ΒΛ. ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΜΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ).