Α' ΕΠΣΕ: Αποτελέσματα, βαθμολογία και επόμενη αγωνιστική

18 Οκτωβρίου 2020, 19:20
Η 4η αγωνιστική της Α' κατηγορίας ΕΠΣΕ με μια ματιά

Παίζοντας με 10 παίκτες για ένα ολόκληρο ημίχρονο ο ΑΟΧ κέρδισε 4-1 το Λήλα στο Αφράτι και παρέμεινε μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας στην Α' ΕΠΣΕ. Κοντά του με 10 βαθμούς παραμένουν ο Ταμυναϊκός και η Μακρυκάπα που κέρδισαν με το ίδιο σκορ τους σημερινούς αντιπάλους. Η ομάδα του Αλιβερίου απειλήθηκε στο πρώτο ημίχρονο από την Αιδηψό, αλλά επιβλήθηκε στη συνέχεια, ενώ οι Λύκοι της Μακρυκάπας λύγισαν την άλλη ομάδα του Βορρά, τον Αρτεμισιακό, με τοπ-σκόρερ τον Παναγιώτη Καραντάκη. Αμάρυνθος και Κάρυστος έκαναν εντυπωσιακές νίκες εκτός. Ιδιαίτερα εμφατική η νίκη της Καρύστου που έχανε 2-0 στο Γυμνό και επιβλήθηκε τελικά με 7-4 (!) του Ολύμπου. Δεν μπόρεσε να πετύχει νίκη πάλι η Σκεπαστή, που βρέθηκε να χάνει με 0-1 και 1-2, ενώ έχασε και πέναλτι 9απέκρουσε ο Σακκής). Το Αυλωνάρι για δεύτερο συνεχόμενο αγώνα εκτός δεν έχασε, αποσπώντας λευκή ισοπαλία στη Λάμψακο από τον Ελλήσποντο, ενώ ισοπαλία σημάδεψε και το ματς Γούβες - Δροσιά.

Στο πρόγραμμα της άλλης βδομάδας κυριαρχούν ντέρμπι ...περιοχών. Οι ...παλιοί στην Α' ΕΠΣΕ του Βορρά Αιδηψός και Σκεπαστή θα βρεθούν αντίπαλοι. Ακόμη το Αυλωνάρι θα υποδεχθεί τον Ταμυναϊκό στο ντέρμπι του νότου, ενώ  ο φιλοξενούμενος στο γήπεδο του Γυμνού, Αμαρυνθιακός θα ...υποδεχθεί τον τοπικό Ολυμπο.

[25/10/2020 - 19:20]

Για δεύτερη Κυριακή η ομάδα της νότιας Εύβοιας πέτυχε 7 γκολ. Αυτή τη φορά ...αφιερωμένα στον πρόεδρο της ομάδας για τα γενέθλιά του! ...περισσότερα